Trwa ładowanie...

Ruszają zapisy na Warszawa Business Run 2020. Bieg w nowej formule

Od kilku lat w pierwszą niedzielę września pracownicy warszawskich firm i korporacji stają na starcie Warszawa Business Run. W tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy. Zapraszają na pomaganie przez bieganie w bezpiecznej odsłonie. Zapisy ruszają 27 maja.

Ruszają zapisy na Warszawa Business Run 2020. Bieg w nowej formule
d1t6be3
d1t6be3

Warszawa Business Run 2020 to bieg biznesowy, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem.

Tegoroczny bieg będzie wyjątkowy pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla wszystkich uczestników ruszą 27 maja. Potrwają równe 2 tygodnie, do 10 czerwca.

W ubiegłym roku w biegu wzięło udział prawie 4 tys. biegaczy. Warszawska impreza jest częścią inicjatywy ogólnopolskiej. Zawody odbyły się tego samego dnia w ośmiu miastach Polski, m.in. Krakowie, Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu. Bieg zgromadził łącznie ponad 27 tys. osób.

– Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Warszawie. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – wyjaśniła dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizatora biegu Marta Hernik.

d1t6be3

Warszawa. Formuła będzie zależała od zasad dotyczących zgromadzeń we wrześniu

Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie. Będzie to zależało od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu.

Nie będzie też wyznaczonej trasy. Każdy może wytyczyć wymagany odcinek samodzielnie i w wybranej lokalizacji – Łazienkach Królewskich, wzdłuż Wisły czy po okolicznych leśnych ścieżkach. Nie trzeba jak dotychczas biec konkretnie w Warszawie, ale w dowolnej miejscowości, w kraju lub poza jego granicami.

W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.

Warszawa. Charytatywny cel

Główne hasło biegu, czyli “Pobiegniesz - pomożesz!” pozostaje bez zmian. Celem fundacji jest, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu.

d1t6be3

W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu warszawskich biegaczy, wsparcie otrzymało 11 osób. To m.in. Inez, która po wypadku porusza się na wózku aktywnym. Dofinansowano także 5 protez kończyn i 9 turnusów rehabilitacyjnych.

Szczytny cel dodatkowo motywuje do udziału przedsiębiorstwa i biegaczy.

– Bieg organizowany przez Fundację Poland Business Run to możliwość integracji, zarówno wśród naszych pracowników biorących udział biegu, jak i w ramach lokalnej społeczności biznesowej, której jesteśmy członkiem. (…) Dla nas jako firmy udział w wydarzeniu to także możliwość wsparcia osób z niepełnosprawnościami i zaangażowania w tworzenie inkluzywnego otoczenia, w którym każdy może realizować swój potencjał – powiedziała dyrektor zarządzająca banku Standard Chartered z siedzibą w Warszawie Rowena Everson.

d1t6be3

Warszawa. Zapisy od 27 maja

Zapisy na Warszawa Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę organizatora www.polandbusinessrun.pl. Rejestracja rusza w środę, 27 maja. Potrwa dokładnie 2 tygodnie. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe (w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal) uczestnicy otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1t6be3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t6be3
Więcej tematów