Trwa ładowanie...

Rusza multimedialny pokaz fontann. Tym razem "Książę Niedźwiedź"

To już ósmy sezon pokazów w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Tym razem wyświetlany będzie spektakl "Książę Niedźwiedź" oparty na warszawskiej legendzie.

Rusza multimedialny pokaz fontann. Tym razem "Książę Niedźwiedź"Źródło: wawalove, fot: Wawalove
d6o7wk9
d6o7wk9

Pokazy wyświetlane na wodnym ekranie co roku przyciągają tłumy warszawiaków oraz turystów z całego świata. W zeszłym sezonie obejrzało je ponad milion osób.

Pierwszy w tym sezonie spektakl rozpocznie się 1 maja o godz. 21. Kolejne odbędą się jutro i pojutrze. W poprzednich latach bohaterami pokazów był Bazyliszek, Złota Kaczka oraz syreny. „Książę Niedźwiedź” to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie.

- W tym roku dla naszych widzów mamy dodatkowe atrakcje. Legenda "Książę Niedźwiedź" zainspirowała nas do nawiązania współpracy z Muzeum Warszawy, z którym wspólnie tworzymy mapę tropem warszawskich niedźwiedzi i wytyczymy nową trasę turystyczną – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. - Dodatkowo, aby przybliżyć warszawiakom tę zapomnianą legendę, w dniu inauguracji zapraszamy na grę miejską, która rozpocznie się przy kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę.

W Multimedialnym Parku Fontann nie zabraknie również akcentu związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowano film, który pojawi się na ekranie wodnym jako element pokazu.

d6o7wk9

Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann:

Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

Godz. 8.30 – uruchomienie fontann.
Godz. 22.30 - zakończenie pracy fontann.

Widowisko multimedialne
1, 2, 3 maja (wtorek, środa czwartek), godz. 21.00,
4, 5 maja (piątek, sobota), godz. 21.00,
Od 11 maja do 11 sierpnia (w piątki i soboty), godz. 21.30,
Od 17 sierpnia do 29 września (w piątki i soboty), godz. 21.00.
Wstęp wolny.

O Multimedialnym Parku Fontann
Multimedialny Park Fontann działa od 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To wizytówka stolicy i jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych Warszawy. Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów.

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d6o7wk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6o7wk9
Więcej tematów