Trwa ładowanie...

Rusza kolejna edycja "Bezpiecznej Warszawianki"

Kobiety będą mogły nauczyć się technik samoobrony od strażników miejskich.

Rusza kolejna edycja "Bezpiecznej Warszawianki"
dp4hi69
dp4hi69

Obezwładnić, znaleźć czułe punkty na ludzkim ciele, odeprzeć atak tym co jest pod ręką - tego mogą się nauczyć kobiety podczas specjalnego kursu organizowanego przez straż miejską . Już wkrótce ruszają zapisy do nowej edycji akcji.

Strażnicy będą uczyć kobiety, jak uniknąć zagrożeń, gdzie może być niebezpiecznie i jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Zajęcia będą odbywały się m.in. na macie. Panie będą mogły poznać techniki samoobrony, a także elementy krav-magi, ju-jitsu i karate.

- Wystarczy kilka godzin pod okiem instruktorów, a drobna kobieta może bezpiecznie stawić czoła bandycie - twierdzą strażnicy miejscy . Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy na co dzień szkolą przedstawicieli tej formacji.

dp4hi69

Kobiety nauczą się wykorzystywać do samoobrony m.in. takie przedmioty jak dezodorant, pilnik, klucze, czy torebkę. Co ważne, nauczą się odpowiednich zachowań w momentach niebezpiecznych. - Nie uczymy atakować, uczymy odpierać i unikać ataku – tak o kursie mówią instruktorzy.

Ponad 3 tys. przeszkolonych warszawianek

Do tej pory w poprzednich edycjach akcji straży miejskiej udało się przeszkolić ponad 3 tys. kobiet . Teraz czeka na nie 80 wolnych miejsc. Zapisy będą przyjmowane drogą telefoniczną pod numerem tel. 22 855 33 13 w dniach 16 i 17 stycznia w godzinach 8.00-14.00.

Pierwsze zajęcia ruszą 24 i 26 stycznia. Zakończenie kursu zaplanowano na koniec marca. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.

Źródło: Straż Miejska/Wawalove

dp4hi69

(Oprac: MO)

dp4hi69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp4hi69
Więcej tematów