Trwa ładowanie...

Rusza cykl bezpłatnych spacerów po Woli

12 spacerów na 12 najbliższych miesięcy

Rusza cykl bezpłatnych spacerów po Woli
ddzigri
ddzigri

Ruszają nieodpłatne wycieczki po Woli! Odbędą się na podstawie projektu zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego. W każdym miesiącu odbędzie się jeden spacer z przewodnikiem. Za każdym razem plan wycieczki będzie inny, dzięki czemu będzie można zwiedzać różne miejsca historyczne na Woli.

Najbliższa wycieczka odbędzie się 31 stycznia, w godz. 12:00 – 16:00, będzie ona nosić tytuł "Dziki Zachód - między Alejami a Prostą".To spacer przez labirynt uliczek Starej Woli w kwartale pomiędzy Alejami Jerozolimskimi, al. Jana Pawła, Prostą Towarową. Opowiemy o przemysłowej tożsamości dzielnicy, jej historycznym charakterze oraz odnajdziemy najcenniejsze relikty i ostańce architektoniczne. Po spacerze zwiedzimy wystawę w muzeum Woli - mówią organizatorzy.

Na każdy ze spacerów obowiązują zapisy. Na każdą wycieczkę przewidziano 20 miejsc – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. *Na najbliższy spacer można się zapisać od 27 stycznia aż do wyczerpania miejsc. *Zapisać można się osobiście w Urzędzie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy przy al. Solidarności 90 (pok. 317 - III piętro) w godz. 9:00- 15:00 lub mailowo na adres: kultura@wola.waw.pl Każda osoba oprócz siebie może zgłosić jeszcze jednego uczestnika. Uczestnikami muszą być osoby pełnoletnie bądź niepełnoletnie z opiekunem, mieszkające na Woli.

Harmonogram spacerów:
Styczeń - Dziki Zachód - między Alejami a Prostą
Luty - Gazownia Warszawska *
Marzec - *
Cerkiew św. Jana Klimaka

Kwiecień - Z Małego do dużego getta
Maj - Reduta Wolska i Kościół św. Wawrzyńca
Czerwiec - Muzeum Kolejnictwa
Lipiec - Szlakiem warszawskich niebotyków
Sierpień - Powstanie Warszawskie na Woli
Wrzesień - Muzeum Powstania Warszawskiego
Październik - Cmentarz Żydowski
Listopad - Cmentarze ewangelickie
Grudzień - Kościół św. Wojciecha

ddzigri

Szczegóły dotyczące projektu TUTAJ .

ddzigri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddzigri
Więcej tematów