Trwa ładowanie...

Rozwiną najdłuższą flagę narodową. "Półtora kilometra to nasz cel"

"Obchody Dnia Flagi chcemy uczcić w sposób szczególny"

Rozwiną najdłuższą flagę narodową. "Półtora kilometra to nasz cel"
d4dt2t6
d4dt2t6

Mieszkańcy Targówka chcą w nietypowy sposób spędzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski. Tego dnia zamierzają pobić rekord w konkurencji na najdłuższą flagę w kraju

- W tym roku obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz obchody Dnia Flagi chcemy uczcić w sposób szczególny – zapewnia dzielnicowy ratusz. - We wtorek, 3 maja zapraszamy mieszkańców naszej dzielnicy do wzięcia udziału w biciu rekordu na najdłuższą flagę narodową w Polsce - informują urzędnicy. I doają dodają, że do tej pory prym wiedzie Sulejówek, gdzie w listopadzie 2015 roku mieszkańcy rozwinęli flagę w narodowych barwach, długości 1.200 m. - Na Targówku musimy być lepsi - zachęca ratusz.

- Półtora kilometra to nasz cel. Takiej flagi nikt w Polsce nie zdołał jeszcze rozwinąć. Na Targówku postaramy się temu sprostać – mówi Paweł Michalec zastępca burmistrza dzielnicy Targówek.

Uroczyste rozwinięcie Flagi w barwach narodowych rozpocznie się 3 maja o godzinie 13.00, na polu PGR przy ulicy Gilarskiej. Flaga zostanie rozciągnięta na planie litery "T", wyznaczonej w terenie przez geodetów.

d4dt2t6
d4dt2t6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dt2t6
Więcej tematów