Trwa ładowanie...

Rozpoznasz ich po stroju. Jednolite uniformy m.in dla kontrolerów biletów

Zmiana na lepsze?

Rozpoznasz ich po stroju. Jednolite uniformy m.in dla kontrolerów biletów
d2vn9jb
d2vn9jb

Od 1 listopada kontrolerzy biletów, pracownicy Punktów Obsługi Pasażerów, kancelarii, nadzoru ruchu oraz pracownicy obsługi parkingów P+R podlegają umundurowaniu. Wraz z końcem listopada wszyscy pracownicy mający bezpośredni kontakt z pasażerem wykonują swoją pracę w nowych, eleganckich jednolitych strojach. Stali się dzięki temu lepiej rozpoznawalni i są wizytówką stołecznej komunikacji miejskiej.

Rozpoznawalność kontrolerów może wpłynąć na to, że część gapowiczów zacznie kupować i kasować bilety. Strój kontrolera i pracownika POP-u składa się ze spodni wyjściowych w kant w kolorze grafitowym, wyjściowej grafitowej marynarki (w wersji męskiej i damskiej), białej koszuli z długim lub krótkim rękawem (w okresie letnim), czarnego paska, czarnych butów W przypadku pań zamiast spodni możliwy jest wybór grafitowej spódnicy, zgodnie z upodobaniem pracownika. Dodatkiem jest krawat dla Panów, a dla Pań apaszka.

Dodatkowo, w okresie wiosenno-letnim przy niesprzyjającej aurze kontrolerzy ubrani są w czarne letnie kurtki. Czarne kurtki dostosowane do pory roku kontrolerzy będą nosić również zimą. Zostaną wtedy wyposażeni w zimowe spodnie, czapki oraz rękawiczki.

W okresie wiosenno-letnim, czyli od początku maja do końca września, kontrolerzy będą mogli sprawdzać bilety bez krawata oraz w koszuli z rozpiętym jednym guzikiem pod szyją.

Jednolite stroje mają zarówno kontrolerzy biletów pracujący na etat jak i ci, którzy sprawdzają bilety na podstawie umowy zlecenia oraz firmy zewnętrznej wykonujących czynności na zlecenie ZTM (Cursor).

Podobny strój mają pracownicy obsługi parkingów i nadzoru ruchu. Dodatkowo mogą oni założyć koszulki polo i bluzy polarowe. Ponadto pracowników nadzoru wyróżniają odblaskowe kamizelki z napisem u201enadzór ruchu ZTMu201d na plecach oraz czapki instruktorskie z białym pokrowcem, czarnym daszkiem i złotym sznurkiem na obrzeżu daszka oraz czerwonym otokiem.

d2vn9jb

Źródło: ZTM

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

d2vn9jb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn9jb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj