Trwa ładowanie...

Rozpoczyna się długo wyczekiwana przebudowa al. Jana Pawła II

Rozpoczyna się przebudowa al. Jana Pawła II pomiędzy rondami Czterdziestolatka i ONZ. Zmiany zwiększą funkcjonalność tej jednej z głównych ulic Warszawy. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 18 maja, ok. godz. 19. Najpierw prowadzone będą po wschodniej części jezdni.

Rozpoczyna się długo wyczekiwana przebudowa al. Jana Pawła IIŹródło: PAP
d1uzw0l
d1uzw0l

Przebudowa ronda Czterdziestolatka i al. Jana Pawła II to jedna z inwestycji najdłużej wyczekiwanych przez warszawiaków. Obecnie nie ma tam udogodnień dla osób starszych, niepełnosprawnych czy opiekunów z dziećmi. Brakuje również infrastruktury dla zwykłych pieszych i rowerzystów.

To wszystko ma niedługo ulec zmianie. Inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni. Zachowany zostanie jednolity przekrój całego ciągu komunikacyjnego. Dziś w pobliżu Dworca Centralnego jezdnia rozszerza się do pięciu pasów ruchu. Na dalszym odcinku kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy.

Warszawa. Początek prac w poniedziałek wieczorem

Od wieczoru w poniedziałek wyłączone z ruchu będą skrajne prawe pasy jezdni w kierunku Żoliborza, na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko dwa pasy ruchu.

Połączenie z al. Jana Pawła II stracą ulice Złota, Sienna i Śliska. Teraz na ich końcu trzeba będzie zawrócić. Dodatkowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju. Roboty obejmą także południowo-zachodni narożnik ronda ONZ. Na wylocie z ronda w kierunku Dworca Centralnego będą dwa pasy ruchu.

d1uzw0l

Utrzymany będzie wjazd na parking przy Dworcu Centralnym oraz na pętlę autobusową. Czynny będzie także przystanek dla autobusów linii 174 oraz nocnych N45 i N95.

Warszawa. Zamknięta część drogi dla rowerów

- Plac budowy obejmie także część chodnika po wschodniej stronie alei. Wzdłuż centrum handlowego utrzymane będzie przejście dla pieszych o szerokości 2,5 m. Dalej piesi będą mieli jeszcze szerszy trotuar.

Czynne będą wyjścia z przejścia podziemnego pod rondem Czterdziestolatka w północno-wschodnim narożniku, czyli przy Dworcu Centralnym. Zwężone będą także przejścia dla pieszych po południowej i wschodniej stronie ronda ONZ. Nieczynne będą przejazdy rowerowe. Dodatkowo, w związku z budową wieżowca, zamknięta będzie droga dla rowerów po północnej stronie ul. Świętokrzyskiej, pomiędzy rondem ONZ a ul. E. Plater – poinformował stołeczny ratusz.

Dzięki ujednoliceniu szerokości jezdni, po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i szersze chodniki. Zostaną wybudowane zatoki postojowe. Będą posadzone szpalery drzew, krzewów, żywopłotów i bylin. Przy tym zachowana zostanie dotychczasowa przepustowość ulicy.

d1uzw0l

Warszawa. Zmiany na rondzie Czterdziestolatka. Powstaną przejścia dla pieszych

Duże zmiany czekają także rondo Czterdziestolatka u zbiegu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Wyznaczone zostaną nowe naziemne przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda, przy przystankach tramwajowych oraz po stronie zachodniej, wraz z przejazdem rowerowym.

Ułatwi to pieszym oraz podróżnym z bagażami wygodne przedostanie się na Dworzec Centralny i do przystanków tramwajowych. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy powstaną również w osi ul. Nowogrodzkiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1uzw0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uzw0l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj