Trwa ładowanie...

Rozbito grupę przestępczą! [WIDEO]

Zlikwidowano pięć dziupli samochodowych, zatrzymano siedem osób. Będą dalsze zatrzymania

Rozbito grupę przestępczą! [WIDEO]
d1ey8z2
d1ey8z2

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP wspólnie z KRP Warszawa V zdobyli informacje na temat kilku mieszkańców Warszawy. Z informacji tych wynikało, że mogą oni mieć związek z kradzieżami samochodów z terenu Niemiec i Polski. Funkcjonariusze zaczęli to sprawdzać. Nawiązali też współpracę z organami ścigania w Niemczech.

Do pierwszych zatrzymań doszło 22 wrześni na trasie z Poznania do Warszawy. W powiecie wrzesińskim policjanci zatrzymali kierowcę toyoty rav4. Okazało się, że samochód został skradziony w miejscowości Rise. W powiecie kutnowskim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena golfa. Tomasz S. (l. 33) ps. „Noga” i Zbigniew M. (l. 23) zostali zatrzymani. Obaj mężczyźni oraz 25-letni Łukasz K. ps. „Kulesiak”, jadący toyotą, usłyszeli zarzuty kradzieży toyoty rav4. Ponadto w mieszkaniu wynajmowanym przez Zbigniewa M. oraz Łukasza K. policjanci znaleźli sprzęt służący do kradzieży pojazdów, który został zabezpieczony. W lokalu ukrywał się też 20-letni mężczyzna poszukiwany przez policję. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, decyzją sądu Tomasz S., Zbigniew M. oraz Łukasz K. trafili na 3 miesiące do aresztu.

24 września doszło do kolejnej akcji policji. Plan działań przewidywał zlikwidowanie pięciu dziupli samochodowych. W powiecie legionowskim funkcjonariusze znaleźli halę, w której prawdopodobnie demontowano kradzione pojazdy, a w niej 12 silników i wiele części samochodowych i podzespołów. Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który wynajmował obiekt oraz zabezpieczyli znalezione części.

d1ey8z2

W tym czasie inni funkcjonariusze udali się do Kobyłki. Równolegle weszli na teren dwóch posesji. Na jednej z nich, w pomieszczeniach gospodarczych znaleźli 38 silników, 23 skrzyń biegów i wiele różnych części do toyot. W domu również znajdowały się podzespoły wymontowane z japońskich samochodów oraz... zdekompletowana linia do produkcji BMK, czyli najważniejszego półproduktu służącego do wytwarzania amfetaminy. W dostaniu się na teren drugiej posesji w Kobyłce policjantom pomogli strażacy. Tam funkcjonariusze znaleźli częściowo rozłożoną toyotę auris. Z policyjnych informacji wynika, że auto zostało skradzione w miejscowości Gera (Niemcy). Ponadto w garażu znajdowały się trzy silniki i inne części samochodowe. Do sprawy został zatrzymany 21-letni Kamil J., który już usłyszał zarzut paserstwa.

Policjanci dostali się także na teren jednej z posesji we Włochach. Tam policjanci ujawnili częściowo zdemontowanego peugeota partnera, który został skradziony w Niemczech. Policjanci zatrzymali do prowadzonej sprawy, 24-letniego Michała W., podejrzanego o paserstwo.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Funkcjonariusze ustalają, do kogo należą zabezpieczone części i podzespoły samochodowe. Większość z nich albo nie posiadała, albo miała zatarte numery identyfikacyjne.

d1ey8z2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ey8z2
Więcej tematów