Trwa ładowanie...

Rowery Veturilo znikną z ulic w niedzielę

Udają się na zasłużony sen zimowy

Rowery Veturilo znikną z ulic w niedzielę
d99cgx2
d99cgx2

W najbliższą niedzielę zakończy się kolejny, trzeci już sezon miejskich wypożyczalni Veturilo . Srebrne rowery znikną ze stołecznych ulic w nocy z 30 listopada na 1 grudnia i udadzą się na zasłużony sen ziomowy. Powrócą na warszawskie ulice po zimie, 1 marca 2015 roku.

Miejskie rowery, od czasu inauguracji w 2012 r. były wypożyczane już ponad 4 miliony razy, a z systemu skorzystało ponad 290 tys. użytkowników. 4-milionowe wypożyczenie odnotowano we wtorek, 28 października 2014 r., przed godziną 10.00 na stacji „ul. Raszyńska - Pomnik Lotnika”. Tylko w tym sezonie liczba wypożyczeń przekroczyła już 1,8 miliona. Veturilo w ciągu zaledwie trzech sezonów stało się siódmym systemem rowerów publicznych w Europie. Średni czas przejazdu Veturilo to ok. 25 minut. W tym czasie rowerzyści pokonują dystans ok. 1,7 km. Najaktywniejszy użytkownik rowerów miejskich w Warszawie wypożyczał rower już 1 134 razy!

Wszystkie wpływy z Veturilo - ponad 2 mln zł rocznie są przeznaczane na rozwój infrastruktury rowerowej. arszawska sieć liczy już ponad 410 km, z czego połowa ma już nawierzchnię asfaltową. Do dyspozycji rowerzystów jest 334 km dróg rowerowych, 61 km ciągów pieszo-rowerowych i 16 km pasów oraz kontrapasów rowerowych. Tylko w tym roku w Warszawie oddano do użytku 45 km dróg i pasów rowerowych, a w budowie jest jeszcze kolejnych 20 km.

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów