RegionalneWarszawaRondo Dmowskiego. Kolejne przejścia dla pieszych w centrum

Rondo Dmowskiego. Kolejne przejścia dla pieszych w centrum

Rondo Dmowskiego. Kolejne przejścia dla pieszych w centrum
Karolina Kołodziejczyk

24.03.2017 07:14

Po "zebrach" przez Aleje Jerozolimskie przy ul. Emilii Plater, nastał czas na opracowanie przejść przy rondzie Dmowskiego. Będzie lepiej?

Coraz bliżej do naziemnych przejść dla pieszych przy rondzie rondzie Dmowskiego. Mieszkańcy Warszawy w końcu wyjdą na powierzchnię i będą mogli łatwiej przekroczyć Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską oraz dojść do przystanków tramwajowych.

Ogłoszony został przetarg na szczegółową koncepcję naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przez Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską przy rondzie Dmowskiego. Opracowanie ma być gotowe do końca listopada tego roku i będzie podstawą do projektów budowlanych i organizacji ruchu potrzebnych do wytyczenia przejść w terenie i koniecznych przebudów jezdni i infrastruktury podziemnej. Wykonawca zaproponuje usytuowanie przejść po przeanalizowaniu m.in. natężenia ruchu pieszych, samochodów, pojazdów komunikacji miejskiej, możliwości ewentualnych przebudów itp. przy założeniu, że przejścia podziemne nadal będą funkcjonowały.

To kolejna zmiana, która ułatwi poruszanie się pieszym w ścisłym centrum miasta. Są nowe przejścia przez Aleje Jerozolimskie przy ul. Emilii Plater, w tym roku mają się pojawić przy rondzie Czterdziestolatka. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudowę odcinka al. Jana Pawła II a w dalszej perspektywie przemiana czeka samą ulicę Marszałkowską pomiędzy ul. Królewską a Piękną.

Źródło: UM Warszawa

Oprac. Karolina Pietrzak

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także