Trwa ładowanie...

Rolnicy w Warszawie [Utrudnienia]

Gdzie dziś możemy spodziewać się utrudnień w ruchu

Rolnicy w Warszawie [Utrudnienia]
d6hrnz5
d6hrnz5

Dziś w Warszawie rozpoczną się dwie manifestacje rolników z „Solidarności” RI i OPZZRiOR. Ratusz informuje, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu m.in. w Al. Ujazdowskich pod kancelarią premiera.

Komenda Stołecznego Policji poinformowała, że jest przygotowana do zabezpieczenia manifestacji. Od godz. 8.00 działać będzie policyjna infolinia - (22) 60 38 038, pod którą będzie można uzyskać informacje o utrudnieniach w ruchu.

Zgromadzenie NSZZ "Solidarność" zacznie się o godz. 10.00. Uczestnicy zbierają się pod Torwarem i następnie mają przemaszerować ulicami: Łazienkowską, Górnośląską i Wiejską pod budynek Sejmu, gdzie prawdopodobne zostanie złożona petycja. Dalej ulicami Wiejską, Piękną mają przejść pod KPRM w al. Ujazdowskich. Organizator zadeklarował udział ok. 500 osób.

Manifestacja OPZZ, w której ma wziąć udział 10 tys. osób, ma przejść tą samą trasą, jednak ma się rozpocząć o godz. 11.00.

d6hrnz5

Rolnicy mają zacząć się rozchodzić około godz. 16-17. Grożą jednak, że przed KPRM utworzą miasteczko namiotowe. Ratusz nie wyraził na to zgody.

Protestujący rolnicy domagają się odszkodowań za straty w uprawach spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka oraz zakazu sprzedaży ziemi cudzoziemcom. Szef Ogólnopolskiego Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski podkreślał w poniedziałek, że protest zakończy się, jeżeli spełniony zostanie jeden z warunków związkowców: podpisane zostanie porozumienie, minister rolnictwa złoży rezygnację ze stanowiska lub zostanie zdymisjonowany.

Rolnicy zapowiadają, że jeśli rząd nie podpisze z nimi porozumienia, to mimo braku zgody, przed jego siedzibą powstanie miasteczko namiotowe.

Warto pamiętać, że dziś w godz. 10.00 - 13.00 zaplanowano też zwężenie o jeden pas ruchu zachodniej jezdni Wisłostrady, pomiędzy węzłem z Trasą Armii Krajowej a ul. Krasińskiego. Na dziś zaplanowano także wizytę premiera Węgier, Wiktora Orbana. Policja mówi o "możliwych utrudnieniach w ruchu" w związku z jego wizytą, trasy przejazdu Orbana nie chce jednak zdradzić.

d6hrnz5
d6hrnz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6hrnz5
Więcej tematów