Trwa ładowanie...

Rodzinny Piknik Rowerowy w Ossowie

W programie m.in. przejazd Warszawskiej i Kobyłkowej Masy Krytycznej, miasteczko drogowe, grill, gry plenerowe i wycieczki z przewodnikiem

Rodzinny Piknik Rowerowy w Ossowie
d282kts
d282kts

Wspólne grillowanie, frisbee, badminton, a do tego wycieczki z przewodnikiem po parku kulturowym, stanowiska rekonstruktorów, warsztaty odlewania żołnierzyków z cyny, przejazd Warszawskiej i Kobyłkowskiej Masy Krytycznej, czy Miasteczko Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji – m.in. takie atrakcje czekają na gości Rodzinnego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się w Ossowie już 6 lipca.

Czytaj też: Nawigacyjny rajd rowerowy "Powstańcza Warszawa"

"Ossów to przede wszystkim historia Bitwy Warszawskiej, ale również świetne miejsce do rekreacji. Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców powiatu Wołomińskiego i nie tylko, do wspólnego odkrywania historii między innymi poprzez aktywne spędzanie czasu" – mówi Maksym Gołoś, dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, która jest organizatorem Pikniku.

Impreza odbędzie się 6 lipca na terenie Zespołu Szkół w Ossowie (ul. Matarewicza 148) w godzinach 11.00-18.00. Część piknikowa potrwa do godz. 18.00, ale najwytrwalsi będą mieli szansę posiedzieć przy ognisku jeszcze do godz. 22.00. W czasie pikniku będą organizowane wycieczki rowerowe z przewodnikiem po terenie Parku Kulturowego. Na terenie imprezy pojawia się stanowiska rekonstruktorów, a Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej z Kobyłki pokaże swoją ekspozycję uzbrojenia z okresu wojny polsko-bolszewickiej.

Organizatorzy uruchomią bezpłatną wypożyczalnię zestawów do badmintona, frisbee, kocyków piknikowych, a nawet małych grilli . Ważnym akcentem imprezy będzie również przyjazd rowerzystów Warszawskiej Masy Krytycznej.

d282kts

Sporą atrakcją dla najmłodszych może być Miasteczko Ruchu Drogowego, które zainstalują na szkolnym parkingu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi będą nie tylko uczyć dzieci jak bezpiecznie poruszać się po publicznych drogach na rowerze, ale zorganizują też wiele konkursów z nagrodami.

Pierwotnie impreza miała odbyć się 17 maja, jednak organizator musiał ją przełożyć ze względu na złą pogodę.

d282kts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d282kts
Więcej tematów