Trwa ładowanie...

Rewolucja w biletach!

Znikną bilety jednorazowe, zamienią się w 75-minutowe. Ratusz wycofa się z podwyżki biletów 20-minutowych! Ma powstać też Karta Warszawiaka! ZOBACZCIE NOWE CENY!

Rewolucja w biletach!
d491hfa
d491hfa

Władze Warszawy proponują spore zmiany w biletach . Chcą likwidacji biletów jednorazowych i wprowadzenia Karty Warszawiaka dla osób płacących tu podatki.

- Będzie inna koncepcja biletów. Chcielibyśmy wyeliminować, to zaproponuję radnym, bilet jednorazowy. Zamienić go na 75-minutowy. W ramach tej ceny mieszkańcy mogliby przesiadać się przez 75 minut - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w Polskim Radiu.

Będzie mniej biletów. Zlikwidowane zostaną bilety jednorazowe, 40-minutowe i 60-minutowe. W to miejsce będą wprowadzone bilety 75-minutowe (taki czas przejazdu ma najdłuższa trasa).****

Ceny:75-minutowy będzie kosztował 4,4 zł, weekendowy - 28 zł, zostanie też wprowadzony nowy bilet - dla 5 osób. Będzie kosztował 40 zł. Od nowego roku nie będzie podwyżki biletu 20-minutowego. Cena pozostanie bez zmian - 3,4 zł.
Karta Warszawiaka. Za bilet 30-dniowy, po podwyżce w styczniu 2014 r., osoby z Kartą zapłacą 98 zł. Pozostali zapaca więcej: 110 zł, a za 90-dniowy 250 zł i 280 zł.

d491hfa

Po co wprowadzać Kartę Warszawiaka? Chodzi o to, aby wszyscy, którzy płacą podatki w Warszawie, mieli korzystniejsze ceny na przejazdy komunikacją publiczną. - wyjaśniła prezydent

- Zapowiedź tańszych biletów dla płacących w Warszawie podatki to zagrywka przed referendum. Powiedziała w RDC Joanna Erbel z inicjatywy Obywatelskiej "Stop Podwyżkom Cen Biletów ZTM". Działaczka podkreślała, że "kroki Ratusza w sprawie transportu publicznego podejmowane są ad hoc".

W jej ocenie ta decyzja jest "arogancka", m.in. dlatego, że "skierowano ją jedynie do osób płacących podatki w samej Warszawie. Tymczasem stolica to aglomeracja i z komunikacji miejskiej korzystają setki tysięcy osób mieszkających na przykład w podwarszawskich gminach"*.*

Co o tym myślicie?

d491hfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d491hfa
Więcej tematów