Rekrutacja "na Kulsona". Tak policja szuka kandydatów do pracy w mundurze
Zachęcili Was do pracy w policji?
"Dołącz do drużyny Kulsona. Z nami rozbijesz niejeden gang" - tak warszawska policja promuje ogłoszenie o naborze do pracy. Stołeczna komenda chce wykorzystać popularność jednego z policjantów i zachęcić młodych Polaków do służby.
Młodszy aspirant Mateusz K., pseudonim Kulson, to chwilowo najpopularniejszy policjant w Polsce. Wszystko zaczęło się od nagrania interwencji grupy funkcjonariuszy podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Według ruchu Obywatele RP jeden z policjantów miał się zwrócić do zatrzymanej kobiety słowami "siadaj k...o".
Policja tłumaczyła, że było to zupełnie inne zdanie. Przełożony krzyknął do aspiranta "siadaj Kulson". I by rozwiać wszelkie wątpliwości, stołeczna komenda przedstawiła wspomnianego Kulsona na specjalnie zwołanej konferencji .
Teraz stołeczna komenda idzie o krok dalej. Popularność aspiranta chce wykorzystać, by przyciągnąć młode osoby do pracy w policji. Na oficjalnym profilu społecznościowym stołecznej komendy pojawiło się właśnie przypomnienie o naborze do pracy. "Dołącz do drużyny Kulsona" - zachęca policja. I dodaje, że to okazja, by "rozbić niejeden gang".
Promocja obejmuje obywateli polskich o nieposzlakowanej opinii, korzystających z pełni praw publicznych, posiadających co najmniej średnie wykształcenie, nie skazanych prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Szczegóły tutaj >>>
u2014 Policja Warszawa (@Policja_KSP)
Dla kogo jest oferta pracy w policji? "Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia Komendant Główny Policji ma bardzo dobrą propozycję - możesz zostać policjantem" - tymi hasłami policja reklamuje pracę u siebie. Informacje o naborze można znaleźć tutaj .
Jak zostać policjantem? Trzeba posiadać co najmniej średnie wykształcenie, polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię. Poza tym kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Musi korzystać z pełni praw publicznych, a także posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Warunkiem przyjęcia w szeregi policji jest również uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Źródło: WP Finanse
Oprac. Karolina Pietrzak