Kim jest "Kulson"? Policja postanowiła go przedstawić

Teraz wszyscy poznali "Kulsona". Policja postanowiła odkryć karty i zwołała w tej sprawie konferencje prasową. Byliśmy na miejscu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kulson" mówił o sytuacji 11 listopada
"Kulson" mówił o sytuacji 11 listopada (WP.PL)
WP

- Przedstawiam państwu Mateusza - mówił Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy KGP podczas konferencji. Młodszy aspirant nie podał swojego nazwiska. Podkreślił, że pseudonimu "Kulson" używają tylko koledzy.

WP

Młodszy aspirant Mateusz K. stał się najbardziej popularnym policjantem w Polsce. To po interwencji podczas Marszu Niepodległości w Warszawie i upublicznionym w internecie nagraniu. Według ruchu Obywatele RP, do jednej z kobiet policjant miał powiedzieć "siadaj ku..o". Według wyjaśnień policji nie użył wulgarnego słowa, tylko słowami "Siadaj Kulson", zwrócił się do kolegi z oddziału.

W ostatnich dniach pojawiały się głosy, że to postać fikcyjna, wymyślona na bieżące potrzeby. Rzecznik policji po przedstawieniu policjanta o tym pseudonimie mówił, że nikt nie użył wulgarnych słów. - Starszy rangą policjant odezwał się do młodszego, używając jego pseudonimu. Chciał, by ten szybko wsiadł do radiowozu - powiedział Ciarka.

- Jak widać, ten słynny policjant z nagrania istnieje i to jestem ja - mówił mł. aspirant Mateusz. Dodał, że pseudonim pojawił się ok. 5 lat temu.

Głos zabrał także policjant, który miał wydać polecenie "Kulsonowi". - W dniu działań wydałem mu polecenie "siadaj, Kulson". Zwróciłem się po ksywce - poinformował.

WP

Przy okazji policja poinformowała, że trwa rnabór do policji i każdy ma szanse pracować w drużynie Mateusza.

Oto analiza nagrania:

WP
WP