Trwa ładowanie...

Razem zmieniajmy Pragę [konkurs]

Ruszył konkurs „Warsztaty projektowe Praga-Północ”. Pomysły mają obejmować przekształcenia lokali użytkowych, zmiany funkcjonalne ulic i placów, czy nowe rozwiązania komunikacyjne

Razem zmieniajmy Pragę [konkurs]
d2na5f9
d2na5f9

Wszystko po to, by ożywić teren pomiędzy ulicami: Kijowską a 11 Listopada i Ratuszową, oraz Szwedzką a Jagiellońską i Wrzesińską. Chodzi o to, aby stworzyć przestrzeń przyjazną mieszkańcom, w której można aktywnie spędzac czas.

W pierwszym etapie konkursu zostanie wyłonionych 5 zespołów projektowych. W kolejnym etapie każdy z nich stworzy* koncepcję rewitalizacji wyznaczonego obszaru*. Pomysły zostaną wykorzystane do budowania Zintegrowanego Programu Rewitalizacji na lata 2014-2020.

Nabór zespołów trwa do 15 maja. Prace warsztatowe potrwają *do 23 czerwca. Każdy z pięciu zespołów za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie - 15 000 złotych. *

d2na5f9

Mapa terenu objętego konkursem, regulamin, szczegółowe informacje dotyczące zasobu lokalowego na wybranym obszarze, są dostępne na stronie internetowej konkursu.

Konkurs wpisuje się w przygotowanie nowego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji na lata 2014-2020. W dzielnicach: Praga-Północ, Praga-Południe i Targówek już trwają konsultacje. Mieszkańcy stworzyli listę lokalnych problemów z zakresu kultury, sztuki, rekreacji, sportu, przedsiębiorczości edukacji czy polityki społecznej. Następnym etapem będzie stworzenie projektów konkretnych rozwiązań, które staną się podstawą do realizacji programu.

Więcej informacji: www.warsztaty.sarp.warszawa.pl

d2na5f9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2na5f9
Więcej tematów