Trwa ładowanie...

Radni dyskutowali ws. alei im. Pawła Adamowicza w Warszawie. Jest decyzja

W czwartek warszawscy radni dyskutowali nad projektem uchwały ws. alei im. Pawła Adamowicza. Debata zakończyła się podjęciem uchwały. Jedna z alejek w parku na warszawskim Śródmieściu będzie nosiła imię zmarłego rok temu prezydenta Gdańska. Uchwała została podjęta większością głosów.

Radni dyskutowali ws. alei im. Pawła Adamowicza w Warszawie. Jest decyzjaŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d450y2x
d450y2x

Inicjatorem takiego uczczenia pamięci zmarłego prezydenta Gdańska był obecny włodarz Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Aleja im. Pawła Adamowicza? Rada Warszawy zdecydowała

- Skorzystałem z przysługujących mi prerogatyw i wystąpiłem z wnioskiem o upamiętnienie Pawła Adamowicza już teraz, rok po zamachu na prezydenta Gdańska. Cieszę się, że radni poparli mój wniosek, a stolica zyskała nowego patrona - podkreśla Trzaskowski.

um.waw.pl
Źródło: um.waw.pl, fot: UM Warszawa

Jak czytamy w komunikacie, nazwę aleja Pawła Adamowicza (nazwa skrócona: al. P. Adamowicza) nosić będzie śródmiejska aleja parkowa, biegnąca od ulicy Jazdów, wzdłuż zachodniej krawędzi Parku Tadeusza Mazowieckiego, a następnie już w granicach parku - do ulicy Górnośląskiej.

Zobacz też: Duda boi się bardziej Kosiniaka-Kamysza niż Kidawy-Błońskiej? Reakcja Sienkiewicza

Uchwała ws. alei im. Pawła Adamowicza została podjęta większością głosów. Jej projekt został wcześniej zaopiniowany przez Zespół Nazewnictwa Miejskiego, Komisję ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy oraz Radę Dzielnicy Śródmieście. Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

d450y2x

Paweł Adamowicz. Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz był prawnikiem, samorządowcem oraz działaczem opozycji w okresie PRL. Funkcję prezydenta Gdańska pełnił nieprzerwanie od 1998 roku aż do śmierci w styczniu 2019.

13 stycznia 2019 roku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został śmiertelnie raniony nożem na gdańskiej scenie WOŚP. Zmarł następnego dnia, 14 stycznia.

Chcesz nas czymś zaciekawić? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na nagrania, zdjęcia oraz infomacje!

d450y2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d450y2x
Więcej tematów