Trwa ładowanie...

"Psie stacje" idą do naprawy!

W Warszawie funkcjonuje ich aż 270. Jak zdobyć bezpłatne torebki? Przeczytajcie

"Psie stacje" idą do naprawy!
d2qfl0p
d2qfl0p

Do odnowienia wytypowano 60 dystrybutorów torebek na psie odchody znanych jako „ Psie stacje”. Konstrukcje zostaną ponownie pomalowane, w niektórych konieczna jest wymiana niektórych elementów, np. drzwiczek, czy uzupełnienie zużytych części, np. haczyków na torebki. W kilku lokalizacjach zamontowane zostaną nowe stelaże.

Najwięcej stacji jest do naprawienia w Śródmieściu – 20 , na Ursynowie – 12, a na Bemowie 11. Po 4 na Mokotowie i Ursynowie oraz po 3 na Woli, Pradze Północ i Bielanach. Prace remontowe potrwają do końca maja.

d2qfl0p

W Warszawie funkcjonuje 270 „Psich stacji” ustawionych przez Zarząd Oczyszczania Miasta. 230 ustawionych jest przy skwerach, zieleńcach i ciągach komunikacyjnych. 40 dystrybutorów stoi w parkach, którymi opiekuje się ZOM (Ogród Saski, park Skaryszewski, Praski, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Pole Mokotowskie). Właściciele czworonogów mogą pobierać z nich bezpłatne foliowe torebki przeznaczone na psie odchody. Zapełnione worki można wyrzucić do każdego pojemnika na odpady.

Propozycję dla właścicieli psów ma także Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Od połowy czerwca w dystrybucji będzie 830 tys. bezpłatnych papierowych torebek. Wystarczy zgłosić się do siedziby biura przy ul. Sokratesa Starynkiewicza 7/9. Dodatkowe informacje pod warszawskim numerem 443-25-59.

d2qfl0p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qfl0p
Więcej tematów