Przypominamy: budżet partycypacyjny - ostatnie dni głosowania
Jeszcze przez niecałe 3 dni warszawiacy mogą zagłosować na najbardziej potrzebne i najciekawsze projekty
Ponad 56 tysięcy mieszkańców Warszawy zagłosowało na projekty w ramach drugiej edycji budżetu partycypacyjnego (stan na godz. 14.30 23.06.2015 r.). Największa liczba głosujących jest na Mokotowie. Ponad 8 tysięcy mieszkańców oddało tam swój głos. Na drugim miejscu jest Białołęka (ponad 5 tys. głosujących), a na trzecim Praga-Południe (również ponad 5 tys. głosujących).
Jeszcze do 26 czerwca warszawiacy mogą oddać swój głos wykorzystując jeden z trzech sposobów:
- Najłatwiej jest zagłosować przez Internet – głosowanie będzie odbywać się na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl
- Zagłosować można również papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania.
- Można również przekazać swój głos pocztą na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2016”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu do 26 czerwca (kartę do głosowania można pobrać ze stron internetowych lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców właściwego miejscowo urzędu dzielnicy).
Jak to zrobić?
- Zastanów się, z jaką dzielnicą i z jakim terenem w Warszawie czujesz się najbardziej związany. Koszt projektów, na które będziesz głosować nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny w danej dzielnicy lub obszarze.
- Sprawdź jak wygląda podział na obszary w Twojej dzielnicy.
- Sprawdź, jakie projekty zostały poddane pod głosowanie w wybranym przez Ciebie obszarze.
- Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, pamiętaj jednak, że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych przez Ciebie projektów nie może być większy niż kwota dostępna na poziomie ogólnodzielnicowym lub w danym obszarze terytorialnym (w przeciwnym wypadku Twój głos zostanie policzony jako nieważny).
UWAGA!
Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym). W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek. Każdy może oddać głos tylko raz! Jeżeli ktoś odda głos więcej niż jeden raz (np. głosując przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie takie głosy zostaną uznane za nieważne. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych przez mieszkańca projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, taki głos również nie będzie ważny.
Do dnia 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2016 roku.
Przeczytaj też: Rośnie nowa szkoła podstawowa w Miasteczku Wilanów