Trwa ładowanie...

Przetransportowano ważący 4 tys. ton tunel. Zobaczcie WIDEO

Operacja była zwieńczeniem kilkunastomiesięcznych prac przygotowawczych

Przetransportowano ważący 4 tys. ton tunel. Zobaczcie WIDEO
d8onp3c
d8onp3c

Udało się! Konstrukcja tunelu Trasy Świętokrzyskiej wjechała na przygotowane miejsce w nasypie kolejowym. Obiekt o wadze 4 tys. ton pokonał dystans ok. 120 m w 1,5 godziny. - poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Do transportu potrzebne specjalistyczne, wieloosiowe wózki – w sumie 556 kół. - Teraz czas na odtwarzanie nasypu i infrastruktury kolejowej - dodają urzędnicy. 12 czerwca pociągi na linii Warszawa-Gdańsk wracają na stałą trasę.

Zobaczcie wideo z tej operacji

W pierwszej kolejności nastąpił demontaż trakcji kolejowej i torów oraz rozbiórka nasypu. Następnie przeprowadzono operację umieszczenia tunelu w nasypie, a na koniec odtworzona zostanie infrastruktura kolejowa.

d8onp3c

Technologia wykonywania tuneli kolejowych na budowie Trasy Świętokrzyskiej zakłada maksymalne skrócenie czasu zamknięć linii kolejowych, w tym trasy Warszawa-Gdańsk, na której odbywa się ruch m.in. pociągów Pendolino. W tradycyjnej technologii wyłączenia trwałyby co najmniej trzy miesiące, a utrudnienia na nich nawet dłużej. Zastosowanie metody polegającej na transporcie tunelu pozwoli skrócić czas zamknięcia do 16 dni.

Konstrukcja tunelu powstała obok nasypu, a w docelowe miejsce przetransportowana będzie na początku czerwca. Do tego celu wykorzystane zostaną specjalistyczne, wieloosiowe wózki samobieżne o wysokiej nośności, które przejadą po rampie najazdowej z prędkością kilkunastu metrów na godzinę do uprzednio przygotowanego miejsca docelowego w nasypie.

Transport tunelu jest zwieńczeniem kilkunastomiesięcznych prac przygotowawczych do tej operacji.

d8onp3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8onp3c
Więcej tematów