Trwa ładowanie...
pkin
Luiza Poreda
10-03-2012 10:33

Przetną pępowinę, która łączy Sejm z Kościołem

XIII Wielka Manifa już 11 marca o 12:00 pod PKiN!

Przetną pępowinę, która łączy Sejm z KościołemŹródło: Porozumienie Kobiet 8 Marca
djpdz1z
djpdz1z

„Nie tylko światowa gospodarka, ale i demokracja są dziś w kryzysie. Widać to również w Polsce. Niezależnie od tego jakie społeczeństwo ma poglądy, np. na in vitro, religię w szkołach, krzyż w parlamencie, tarczę antyrakietową, związki partnerskie, A.C.T.A, i wiele innych ważnych spraw, kolejne rządy podejmują decyzje bez konsultacji ze społeczeństwem.
Rządzący chętniej konsultują się z biskupami, niż z obywatelkami i obywatelami, które/ych mają reprezentować. A zamiast długofalowej polityki społecznej wolą finansować jednorazowe imprezy, przeznaczone głównie dla mężczyzn.
Priorytety polityków widać również wyraźnie w dzieleniu naszych wspólnych pieniędzy, czyli budżetu. Jak to się dzieje, że wciąż brakuje środków na edukację, opiekę przedszkolną, ochronę zdrowia czy programy przeciwdziałające przemocy wobec kobiet, ale zawsze znajdą się pieniądze na Kościół katolicki czy piłkę nożną?”

Tyle od organizatorów. Deklarują oni, że mają dość rządów rynkowo-konkordatowych i przypominają, jak co roku, że kobiety stanowią połowę społeczeństwa i chcą być widoczne zarówno w polityce, jak i w budżecie państwa.

Wielką Manifę, jak co roku, organizuje Porozumienie 8 Marca.

djpdz1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djpdz1z
Więcej tematów