Trwa ładowanie...

Przed Sejmem stanie złoty pomnik min. Szyszki. "Sukces lobbystów należy uczcić"

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach

Przed Sejmem stanie złoty pomnik min. Szyszki. "Sukces lobbystów należy uczcić"
d371kwo
d371kwo

Minister Szyszko zasłużył na wdzięczność deweloperów i drwali. Ustawa, którą przeforsował z pogwałceniem zasad dobrej legislacji, pozwoliła na wycięcie dziesiątek tysięcy drzew. Dzięki "lex Szyszko" deweloperzy zrobili w ostatnich tygodniach złote interesy.Ten sukces lobbystów należy godnie uczcić - poinformowała WawaLove.pl rzeczniczka prasowa Partii Razem Dorota Olko.

Przedstawiciele partii zapraszają na uroczystość odsłonięcia złotego pomnika ministra Jana Szyszki. Odbędzie sie ona przed gmachem Sejmu we wtorek 7 marca o godzinie 9:00. Ceremonię uświetnią przemówieniami Adrian Zandberg i Julia Zimmerman. Razem zaprasza na uroczystość nie tylko media, ale także wszystkich, w tym "wdzięcznych deweloperów i lobbystów, którzy dzięki panu Szyszce już wkrótce zarobią miliony złotych".

Od 1 stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach, zgodnie z którymi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS. Przepisy ustawy wzbudziły społeczne protesty.

d371kwo

W miniony wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że do ustawy o ochronie przyrody zostanie wniesiona poprawka. Podkreślił, że poprawka, nie uchyli tej możliwości (dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach), "bo ona z punktu widzenia wielu właścicieli posesji i gospodarstw jest czymś bardzo dobrym".

- Natomiast uniemożliwi tego rodzaju wykorzystywanie tej ustawy, które rzeczywiście miało miejsce ostatnio - to znaczy wycinanie drzew w jakichś większych zespołach po to, żeby w sposób bardzo prosty tworzyć podstawy dla inwestycji, żeby omijać te wszystkie ograniczenia, których istnienie jest racjonalne - zapowiedział Kaczyński.

- Błąd w ustawie zostanie naprawiony - zadeklarował.

d371kwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d371kwo
Więcej tematów