Trwa ładowanie...

Przebudowa skrzyżowania w Wawrze jeszcze potrwa

Od 7 grudnia będzie wyłączone z ruchu kołowego!

Przebudowa skrzyżowania w Wawrze jeszcze potrwa
d3wnf7q
d3wnf7q

Zarząd Dróg Miejskich ruszył z przebudową skrzyżowania u zbiegu ulic Korkowej, Wspólnej, Płatniczej i Jagiellońskiej. Po remoncie powstanie tam rondo. Do 7 grudnia prace mają się tam odbywać - jak zapewnia ZDM, bez większych utrudnień w ruchu kołowym. W tym czasie przeprowadzona zostanie wymiana nawierzchni chodników, krawężników i opaski wzdłuż ul. Korkowej , na odcinku od skrzyżowania do przystanków autobusowych.

Od 7 grudnia rusza prace na skrzyżowaniu. W związku z tym etapem robót, skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu kołowego, a dojazd do ul. Wspólnej będzie prowadził objazdami. Utrudnienia z wyjazdem z ul. Płatniczej czy Jagiellońskiej powodowały niebezpieczne sytuacje na tym odcinku drogi, dodatkowo obszar leśny i niedostosowanie prędkości do warunków jazdy mogły przyczyniać się do ograniczonej widoczności co powodowało liczne kolizje.

Aby spowolnić ruch i tym samym zniwelować możliwość występowania kolizji na tej arterii, zostanie wybudowane rondo o średnicy 19 metrów, 9 metrowej wyspie centralnej i 5 metrowym pasie ruchu. Rondo zostanie wykonane w technologii kostki kamiennej, gdzie pierścień ronda będzie przejezdny dla pojazdów ponadnormatywnych. Prace potrwają do końca roku.

d3wnf7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wnf7q
Więcej tematów