Trwa ładowanie...

Protest cyklistów pod MSW. "Podzwońmy rowerami"

Wszelkie inne sygnały dźwiękowe wskazane"

Protest cyklistów pod MSW. "Podzwońmy rowerami"
d3cu0j4
d3cu0j4

18 stycznia odbędzie się protest rowerzystów pod siedzibą Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Manifestacja ma związek ze słowami ministra Waszczykowskiego, który w wywiadzie udzielonym niemieckiemu dziennikowi Bild powiedział, że "świat rowerzystów i wegetarian nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami".

Protest rozpocznie się o godz. 17.30. Organizatorzy zachęcając do udziału, piszą, że spotykają się, by wspólnie podzwonić dzwonkami naszych rowerów. "Wszelkie inne sygnały dźwiękowe wskazane" - dodają. Organizatorzy protestu podkreślają, że każda osoba biorąca udział w akcji powinna mieć swój jednoślad. W przypadku braku jednośladu wystarczy sam dzwonek albo inny sygnał dźwiękowy stosowany przy rowerach . Protest potrwa 20 minut.

Minister Waszczykowski, nawiązując do swojej wypowiedzi w wywiadzie dla niemieckiego dziennika mówił m.in. "Pewne ugrupowania polityczne przez całe lata chciały zindoktrynować Polaków i namówić ich do innego sposobu życia i funkcjonowania". Dodał tez, że "Bild" jako tabloid wymaga retoryki, aby "żartując z pewnych określeń, pokazać, o co chodzi".

Budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych mieści się w al. Szucha 23. Stronę wydarzenia znajdziecie tutaj .

d3cu0j4
d3cu0j4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cu0j4
Więcej tematów