Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy: "W stolicy nie zabraknie wody, ale oszczędzajmy ją prewencyjnie"

Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła o problemie w dzisiejszych "Sygnałach dnia".

Prezydent Warszawy: "W stolicy nie zabraknie wody, ale oszczędzajmy ją prewencyjnie"
d39634s
d39634s

Rekordowo niski poziom Wisły skłania do refleksji na temat zasobów wodnych Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że nie ma żadnych obaw zarówno co do rezerw i jakości wody w stolicy. - Od kilku lat mamy oczyszczalnię i spalarnię, w związku z tym woda jest wyjątkowo czysta. We wszystkich szkołach będzie pita woda z kranu – podkreśliła w "Sygnałach dnia" Prezydent Warszawy.

Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała, że wszystkie służby są w pełni przygotowane do działania i na bieżąco monitorują sytuację hydrologiczną. Jeśli jednak MPWiK odnotowałoby trudności w dostawach wody , może być konieczne wyłączenie niektórych elementów zużywających prąd. Prezydent Warszawy nie podzieliła obaw o jakość wody pitnej, ponieważ stolica zmodernizowała wiele instytucji, dbających o jej czystość. Co więcej, jest ona regularnie badana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Przypomnijmy, że w ciągu dwóch miesięcy poziom Wisły spadł z 360 cm do 60 cm. Z tego względu kajaki trą o dno, a statki nie pływają. Ponadto, Zarząd Transportu Miejskiego musiał odwołać kursy niektórych promów. Pisaliśmy o tym tutaj .

d39634s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39634s
Więcej tematów