Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy: święta spędźmy z tymi, z którymi mieszkamy

Prezydent Warszawy zaapelował, aby Święta Wielkanocne spędzić w domu, z tą częścią rodziny, z którą mieszkamy. Złożył też warszawiakom życzenia świąteczne.

Prezydent Warszawy: święta spędźmy z tymi, z którymi mieszkamyŹródło: PAP, fot: PAP/Leszek Szymański
d3470te
d3470te

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej w czwartek przekazał zalecenia w sprawie spędzania świąt Wielkanocnych. Jak podkreślił, definitywnie należy pozostać w domu i spędzić święta z tymi domownikami, z którymi mieszkamy.

- Mamy obowiązujące rozporządzenia rządowe, żeby trzymać dystans społeczny. Tylko dystans społeczny może nas uratować przed rozprzestrzenianiem się choroby. Święta musimy spędzić z tymi domownikami, z którymi mieszkamy. Jeszcze raz apeluję, żeby zostać w domu i wsłuchiwać się w komunikaty rządu w tej sprawie – powiedział Trzaskowski.

Koronawirus. Warszawa. Maski dla mieszkańców?

Prezydent Warszawy został też zapytany, czy Warszawa przewiduje zakup darmowych maseczek dla mieszkańców.

d3470te

- Na razie nie, dlatego że są zalecenia, żeby maski zmieniać. To by oznaczało, że w Warszawie trzeba by kupić miliony masek – ocenił.

Ratusz jest w kontakcie ze wszystkimi organizacjami, które organizują akcje wyposażania w maski. Cały czas jest niedobór środków ochrony osobistej. Przede wszystkim należy zabezpieczyć tych, którzy są na pierwszej linii czyli personel szpitali.

- Jeśli pojawią się możliwości dzięki wolontariatowi i pracy wielu ludzi i fundacji, żeby pozyskać taką wielką liczbę masek, nawet po jednej dla każdego warszawiaka, to jesteśmy otwarci na tego typu wsparcie – zadeklarował Trzaskowski.

Koronawirus. Warszawa. Trudna sytuacja w szpitalu MSWiA

Prezydent odniósł się też do trudnej sytuacji szpitala MSWiA na Wołoskiej. Placówka w połowie marca została przekształcona w jednoimienny szpital zakaźny. Na początku kwietnia szpital poinformował o chwilowym wstrzymaniu przyjmowania pacjentów.

d3470te

- Jeśli sytuacja będzie się zmieniać (…) rząd może podjąć decyzje, że jeden ze szpitali miejskich będzie desygnowany jako szpital jednoimienny. Wtedy będzie podejmował pacjentów z koronawirusem. Takie problemy występują w większości miast. Kierowaliśmy też pisma do rządu, żeby budować na wszelki wypadek szpital polowy – wyjaśnił Trzaskowski.

- Na razie mamy szpital jednoimienny właśnie na ulicy Wołoskiej. Mamy też szpital wojskowy. Tam trafiają pacjenci z koronawirusem. Do szpitali miejskich na razie nie trafiają żadni pacjenci z koronawirusem. One nie zostały wyznaczone jeszcze jako szpitale jednoimienne – wskazał.

Prezydent na koniec złożył warszawiakom życzenia świąteczne.

- Chciałem wszystkim złożyć jak najlepsze życzenia świąteczne. Wszystkiego dobrego. Zostańcie państwo w domach i uważajcie na siebie – zwrócił się do mieszkańców Trzaskowski.

d3470te

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3470te
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3470te
Więcej tematów