Trwa ładowanie...

Prawie 800 nowych drzew w Warszawie

Będą czerwone kasztanowce, jabłonie, grusze i leszczyny

Prawie 800 nowych drzew w Warszawie
dwjftb9
dwjftb9

Do końca listopada w Warszawie posadzonych zostanie niemal 800 drzew. Najwięcej w Śródmieściu (130), 111 sztuk na Pradze Południe, na Mokotowie 86 drzew, w pozostałych dzielnicach po kilkadziesiąt sztuk.

Imponujące są nasadzenia zaplanowane przy ul. Szwoleżerów, gdzie rosnąć będzie 30 czerwonych kasztanowców. 30 klonów pojawi się przy ul. Izbickiej w Wawrze, 30 jabłoni i leszczyn w Al. Stanów Zjednoczonych, natomiast 28 klonów przy ul. Spisaka w Ursusie.

Z ciekawych gatunków warto wymienić platany czy ozdobne grusze i jabłonie. Te urocze owocowe drzewa pożyteczne są od wiosny, kiedy pięknie pachną i kwitną, do jesieni, kiedy ich małe owoce są pożywieniem dla ptaków.

dwjftb9

Sadzone rośliny to dorodne egzemplarze o wysokości ok. 2,5 metra i mające pnie o obwodzie nawet 18 centymetrów. Nowe drzewa przez trzy najbliższe lata będą objęte pielęgnacją polegającą na systematycznym podlewaniu w okresie od wiosny do jesieni, nawożeniu, opryskom przed szkodnikami i ochronie przed zachwaszczeniem poprzez systematyczne pielenie mis.

Koszt jesiennego sadzenia drzew wynosi 450 tys. zł. Przed rokiem także posadzono w Warszawie ok. 800 drzew.

Zarząd Oczyszczania Miasta dbający o 1300 ha zieleni przy ulicach krajowych, wojewódzkich i powiatowych sadzi drzewa na zasadzie uzupełniania luk. Oznacza to, że nowe rośliny mogą pojawić się tylko w miejscu po wyciętych. Jeśli jest to niemożliwe, np. z powodu podziemnych przewodów, wtedy często sadzone są krzewy.

dwjftb9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwjftb9
Więcej tematów