Trwa ładowanie...

Pracownicy stołecznej skarbówki z zarzutami. Nielegalnie pobierali pieniądze

Poborcy jednego z urzędów skarbowych w Warszawie zgromadzili nielegalnie ponad 70 tysięcy złotych. Poszkodowanych jest blisko 50 osób.

Pracownicy stołecznej skarbówki z zarzutami. Nielegalnie pobierali pieniądze
d2aowm3
d2aowm3

Nieuczciwi poborcy jednego z urzędów skarbowych w Warszawie zgromadzili nielegalnie blisko 44 tysiące złotych prowizji. Poszkodowanych jest blisko 50 osób. Urzędnikom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą policjanci zwalczający przestępczość korupcyjną Komendy Stołecznej Policji pracowali ponad rok. Zgromadzili dokumenty, które potwierdzają, że 9 poborców jednego ze stołecznych urzędów skarbowych w latach 2012-2014, bezprawnie naliczało dłużnikom koszty egzekucji oraz pobierało nienależną prowizję z tytułu czynności egzekucyjnych.

Poborcy za swoje czynności otrzymali w sumie blisko 44 tysiące złotych prowizji. Jednocześnie swoim działaniem spowodowali, że od osób zobowiązanych nienależnie zostało pobranych ponad 30 tysięcy złotych.

- Przestępcze działanie polegało w znacznej mierze na poświadczaniu nieprawdy w dokumentach z prowadzonych czynności egzekucyjnych, które wiązało się z przekroczeniem ich uprawnień, bądź niedopełnieniem ciążących na nich obowiązków. – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej stołecznej policji. Działanie urzędników było spowodowane chęcią osiągnięcia korzyści majątkowej.

Bezprawnym działaniem pokrzywdzonych zostało ponad 50 osób. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty – w sumie ponad 70. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

d2aowm3

Akt oskarżenia przeciwko poborcom trafił właśnie do sądu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

d2aowm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aowm3
Więcej tematów