Trwa ładowanie...

Poznaliśmy datę 25. Finału WOŚP. Padnie kolejny rekord w zbiórce pieniędzy?

Po raz kolejny Orkiestra zagra dla dzieci i seniorów

Poznaliśmy datę 25. Finału WOŚP. Padnie kolejny rekord w zbiórce pieniędzy?
d25sc1r
d25sc1r

Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom to cel przyszłorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - ogłosił w poniedziałek prezes zarządu WOŚP Jerzy Owsiak.

Kolejny Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia (tym razem w trzecią niedzielę stycznia). Fundacja szacuje, że pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tys. wolontariuszy na całym świecie.

W poniedziałek WOŚP podjęła także próbę bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej przez jak największą liczbę osób. Choć WOŚP próbowała już wcześniej ustanowić taki rekord, po raz pierwszy próbuje zdobyć wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Aby pobić rekord, potrzeba co najmniej 11 tys. 841 uczestników. Poprzedni rekord został ustanowiony w Niemczech.

W sumie 720 milionów

W ostatnim Finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). Temat 24. Finału WOŚP brzmiał: "Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów".

W ubiegłym roku na finałowym koncercie w Warszawie, organizowanym rokrocznie przed Pałacem Kultury i Nauki , zagrali m.in. Enej, Afromental, Ania Rusowicz i Urszula. O godz. 20.00 zarówno w stolicy, jak i w wielu miejscowościach w całej Polsce odbyły się pokazy sztucznych ogni - tzw. światełko do nieba.

d25sc1r

Po raz pierwszy partnerem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie Telewizja Polska. W sumie w ciągu 24 Finałów WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

d25sc1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25sc1r
Więcej tematów