Trwa ładowanie...

Poznaj zjawy, duchy i potwory stolicy!

ZA DARMO: Legendy warszawskie wieczorową porą!

Poznaj zjawy, duchy i potwory stolicy!
d14zuvn
d14zuvn

W sobotę, 30 czerwca o godzinie 19:00 odbędzie się niezwykła warszawska wycieczka. Będzie to świetna okazja, aby poznać warszawskie legendy w niesamowitej atmosferze - na Starym Mieście, wieczorową porą. Uczestnictwo w spacerze jest bezpłatne.Można je było spotkać wieczorową porą w wąskich, rzadziej uczęszczanych uliczkach Starego i Nowego Miasta. To zjawy, duchy i potwory - jedne przerażające, inne uwodzicielskie, a niektóre nawet... przyjazne. Wszystkie od wieków związane są z Warszawą, jej historią i mieszkańcami. Jednak w ostatnich latach coraz ciszej* o przeklętej piwnicy na Krzywym Kole i urzędującym w niej potworze, coraz mniej osób z trwogą mija ulicę Piekarską, obawiając się podstępnego diabła*... Czas przypomnieć sobie legendy opowiadane, przekazywane w naszych rodzinach z pokolenia na pokolenie! Dlatego Biuro Przewodników Skarby Warszawy zaprasza 30 czerwca na kolejny spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy” pod tytułem: „Legendy warszawskie wieczorową porą"!

Czy wiesz: W piwnicy której z kamienic znajdują się skarby Bazyliszka? Kiedy król Zygmunt III Waza przewiduje klęskę Warszawy? Co wśród Czterech Ewangelistów robi król Stanisław August Poniatowski? Komu ukazała się warszawska Biała Dama? Skąd wzięła się nazwa miasta Warszawa? Gdzie na ul. Świętojańskiej spotkać księcia?

Przyjdź i dowiedz się jeszcze więcej! Start o godzinie 19:00 pod Kolumną Zygmunta od strony wschodniej (bliżej Wisły). O rzeczach nie z tego świata opowiedzą trzej licencjonowani przewodnicy miejscy – Christian Młynarek, Marcin Strachota oraz Rafał Zelman.

Dane kontaktowe:
www.skarbywarszawy.pl

info@skarbywarszawy.pl

d14zuvn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14zuvn
Więcej tematów