Trwa ładowanie...

Powstanie Warszawskie. Odbędzie się "Przejazd Świeczkowy" na Woli

W sobotę, 1 sierpnia, odbędzie się rowerowy "Przejazd Świeczkowy" śladami walk powstańczych. Tym razem rowerzyści pojawią się na Woli.

Powstanie Warszawskie. Odbędzie się "Przejazd Świeczkowy" na Woli
d1pwxni
d1pwxni

"Przejazd Świeczkowy" w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego organizowany jest już po raz 13. Rowerzyści zabierają ze sobą co roku świeczki i zapałki, by zostawić płomień pamięci w miejscach związanych z Powstaniem, np. na mogiłach powstańczych.

Uczestnicy przejazdu wyposażeni są w powstańcze opaski i flagi Polski.

Warszawa śladami walk powstańczych

"Celem przejazdu od ponad dekady jest przejazd rowerami śladem walk powstańczych. Co roku jesteśmy w innym rejonie miasta. Nasz płomień dobrych serc zjechał już Targówek, Pragę Północ, Śródmieście, Wolę, Mokotów, Ochotę. Odkrywamy miejsca nieznane i zapomniane, tam, gdzie mało kto dociera. Będzie z nami społecznicy z Dzielnicy Wola dzielnicy, którzy opowiedzą nam o historii mijanych miejsc" – piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

"Zobacz także: Spełniamy marzenie Powstańca. Przyłącz się do nas"

W tym roku szlak rowerowy biegnie ulicami bohaterskiej Woli, gdzie o historii tych miejsc opowiedzą w czasie przejazdu społecznicy.

d1pwxni

Przejazd rozpocznie się zbiórką o godz. 16.30 na Rondzie Zgrupowania AK Radosław, przy ulicy Młocińskiej. Tam uczestnicy poczekają na "Godzinę W".

Jak piszą dalej organizatorzy wydarzenia: "To jest dzień, godzina, minuta pamięci wspólnej odebranej nam przez wiele lat po 1945 roku. Dlatego barwy polityczne i inne aspekty są nieważne".

Następnie o godzinie 17.20 rozpocznie się przejazd na Wolę. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 20.00 w Otwartej Kolonii przy ulicy Górczewskiej 15.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pwxni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pwxni
Więcej tematów