Trwa ładowanie...

Powstaje mapa zielonych miejsc Warszawy

W ramach projektu RośnijWAW będzie można wspólnie tworzyć mapy takich miejsc!

Powstaje mapa zielonych miejsc Warszawy
d3vqxub
d3vqxub

W ramach projektu RośnijWAW powstaną mapy tematyczne. Na podstawie wskazówek i opowieści warszawiaków powstanie mapa zielonych miejsc Warszawy w postaci strony internetowej i w wersji drukowanej. Na premierę pierwszej edycji RośnijWAW organizatorzy zapraszają do barStudio w sylwestrowe przedpołudnie 31 grudnia o godz. 14:00.

Rusza edycja zimowa

„RośnijWAW” to projekt map zielonych miejsc Warszawy. Ze względu na porę roku, teraz powstawać będzie zimowa biała mapa parków. Do projektu zaproszony jest każdy - wielbiciel śniegu i maruder - dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Częścią zimowej edycji będzie cykl spacerów zaczynających się w wybranych punktach miasta. Będą one poszukiwaniem białej lub szarej zieleni, poznawaniem zakamarków dobrze znanych jedynie mieszkańcom danej okolicy. W pierwszy weekend kalendarzowej zimy odbędą się aż trzy spacery, podczas których przewodnikami będą mieszkańcy Warszawy. Zobaczymy ulubione miejscówki, ukryte zaułki, zatarte ścieżki nieopodal Kolumny Zygmunta, (20.12), ZOO na Pradze (21.12) oraz Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”, ul. Mokotowska 55 lok.50 (22.12).

d3vqxub

Chcemy, aby warszawiacy zaczęli czuć się w parkach, na skwerach i podmiejskich laskach jak u siebie. Aby mogli odkrywać ich wyjątkowość i niezwykły potencjał użytkowy tych przestrzeni. Przez lata przyzwyczailiśmy się do prawa zabraniającego “deptania trawników”, a teraz nadeszła pora, aby odzyskać zielone miejsca miasta. Bo parki to nasza wspólna przestrzeń, którą musimy na nowo oswoić.

Autorki projektu

Autorkami projektu są trzy warszawianki: Michalina Musielak (autorka form dokumentalnych, zdjęć i działań artystycznych, studiująca Sztukę Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Dokumentalistykę na Uniwersytecie Warszawskim), Hanna Ferenc Hilsden (projektantka, współzałożycielka kolektywu littleisknown , absolwentka wydziału wzornictwa na ASP w Warszawie i Industrial Design na Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie)
oraz Joanna Pruchnicka (projektantka UX. Absolwentka SWPS i Umeå Institute of Design).

Projekt Rośnij WAW realizowany jest w ramach Laboratorium Animatorni Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".

d3vqxub
d3vqxub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vqxub
Więcej tematów