Trwa ładowanie...

Powrót do szkoły w mazowieckim może mieć zupełnie nowe oblicze. Potężne środki z UE

Dziesiątki milionów złotych z programu doposażającego mazowieckie szkoły w sprzęt niezbędny do prowadzenia nauki online. Środki na wdrożenie programu pochodzą z Unii Europejskiej oraz z budżetu województwa mazowieckiego.

Powrót do szkoły w mazowieckim może mieć zupełnie nowe oblicze. Potężne środki z UEŹródło: Unsplash.com
d75f5ef
d75f5ef

W programie wsparcia technologicznego procesu nauki online wezmą udział 233 szkoły z województwa mazowieckiego. Lwią część inwestycji sfinansuje Unia Europejska, z której budżetu pochodzi aż 28 z 35 milionów złotych, przeznaczonych na realizację programu. Resztę pieniędzy dołoży województwo mazowieckie - 5,2 miliona i budżet państwa 1,7 miliona. Środki unijne pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Powrót do szkoły może mieć zupełnie nowe oblicze

W ramach projektu do szkół na terenie całego województwa trafi niezbędny sprzęt i oprogramowanie, który posłuży w realizowaniu zajęć Online. Sale lekcyjne zostaną wyposażone w sprzęt elektroniczny, którego celem będzie ułatwienie pracy nauczycielom i usprawnienie procesu przyswajania wiedzy uczniom. Przewidziano zakup m.in.: komputerów, tablic multimedialnych, monitorów interaktywnych, tabletów, koniecznego oprogramowania i programów edukacyjnych. W ten sposób mają powstać bogato wyposażone, nowoczesne stanowiska komputerowe.

Ponadto w programie przewidziano szkolenia dla nauczycieli. Dzięki nim poznają oni wszelkie tajniki prowadzenia zajęć lekcyjnych przez internet. Co więcej w specjalnych instruktażach, zapoznają się z funkcjonowaniem programów i obsługą modułów edukacyjnych.

d75f5ef

- Wesprzemy 233 szkoły z 212 mazowieckich samorządów. Co ważne, samorządy nie muszą mieć żadnego wkładu własnego. Wszystkie koszty są po naszej stronie. Wkładem własnym województwa są środki, które już wcześniej zarezerwowaliśmy w naszym budżecie na realizowany przez nas autorski program wsparcia pracowni szkolnych, w tym informatycznych i językowych. Samorządy, które zgłosiły się do tego programu automatycznie zostały zakwalifikowane jako partnerzy projektu unijnego. Na ten moment mamy deklarację uczestnictwa od wszystkich - poinformował marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d75f5ef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d75f5ef
Więcej tematów