Trwa ładowanie...

Potrącił 77-latkę na pasach. Znany dziennikarz usłyszał zarzut

Grozi mu więzienie.

Potrącił 77-latkę na pasach. Znany dziennikarz usłyszał zarzut
dtjcx3g
dtjcx3g

Znany dziennikarz, który miał potrącić pieszą 5 października usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku. Piotrowi N. grozi za to do trzech lat więzienia.

Rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej, prokurator Łukasz Łapczyński, poinformował, że oskarżony "nie ustosunkował się do zarzuconego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień" - po czym dodał - "Tytułem środka zapobiegawczego nałożono na niego obowiązek powstrzymania się od prowadzenia pojazdów".

Zarzut został przedstawiony Piotrowi N. w oparciu m.in. o zeznania jadącego z przeciwka kierowcy.

Kobieta, którą potrącił dziennikarz miała "doznać obrażeń, skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni". Za to oskarżonemu grozi do 3 lat więzienia.

dtjcx3g

5 października br., w Konstancinie-Jeziornie Piotr N. potrącił 77-letnią kobietę, przechodzącą przez przejście dla pieszych. Dziennikarz był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy. Zostało zatrzymane w 2009 r., za przekroczenie punktów karnych.

Równocześnie, w odrębnym postępowaniu, prokuratura będzie badać, czy doszło do niedopełnienia obowiązków przez urzędników ze Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Mimo zatrzymania prawa jazdy przez policję, nie wydano bowiem decyzji o cofnięciu dziennikarzowi uprawnień do kierowania pojazdami.

Źródło: PAP

Oprac. Karolina Pietrzak

dtjcx3g

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.


*Przeczytajcie również: Tragedia na budowie II linii metra. Nie żyje robotnik *

dtjcx3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtjcx3g
Więcej tematów