Trwa ładowanie...

Potężna awaria magistrali wodociągowej. "Trzy dni bez wody"

Podajemy lokalizacje beczkowozów z wodą pitną

Potężna awaria magistrali wodociągowej. "Trzy dni bez wody"
d1ocmbv
d1ocmbv

"Informujemy, że w piątek, 13 maja uległa awarii magistrala wodociągowa, która zasila aglomerację pruszkowską oraz dzielnice Ursus i Włochy. Wypływ wody aktualnie nie zagraża bezpieczeństwu i jest pod stałą kontrolą służb technicznych Spółki. O ile uszkodzenie wodociągu nie ulegnie powiększeniu, stan ten będzie utrzymywany do czasu rozpoczęcia naprawy w najbliższy wtorek" - poinforomowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Oznacza to, że mieszkańcy Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Reguł oraz dzielnic Ursus i Włochy aż do 17 maja będą odczuwali spadek ciśnienia lub całkowity brak wody. - Szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków - dodaje MPWiK, które prosi o przygotowanie niezbędnych zapasów wody na czas usuwania uszkodzenia.

Wodociągowcy wyjaśniają, że magistrala o średnicy 1,2 metra, w rejonie awarii położona jest 9 metrów poniżej poziomu gruntu. - Co wyjątkowo utrudnia naprawę i może wydłużyć czas trwania operacji z uwagi na konieczność wykonania wykopu o głębokości sięgającej do 10 metrów - wyjasniają. W związku z powyższym, przewidywany czas naprawy wynosi 24 godziny, z możliwością przedłużenia do 72 godzin, w zależności od miejsca uszkodzenia. Oszacowanie czasu usunięcia awarii będzie możliwe po wykonaniu wykopu i oględzinach perforacji. Pierwsze, przybliżone informacje zostaną podane we wtorek, około godz. 15:00.

Lokalizacje beczkowozów z wodą pitną:

  1. Pruszków - ul. Emancypantek róg ul. Lalki - ul. Antka róg ul. Placówki - ul. Sienkiewicza 5 - ul. Bolesława Prusa 35
  1. Piastów - ul. Łukasińskiego (przy AWAKU, os. Ogińskiego) - ul. Piłsudskiego 56
  1. Michałowice - ul. Szkolna 15 (przy szkole) - ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a ul. 11. Listopada
  1. Reguły - ul. Wiejska róg ul. Krótkiej
  1. Opacz Kolonia - ul. Centralna przy WKD
  1. Warszawa - ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego - ul. Wojciechowskiego 37 - ul. Magnacka 3 - ul. Ryżowa 48 - ul. Warszawska 59
d1ocmbv
d1ocmbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ocmbv
Więcej tematów