Trwa ładowanie...

Porównali marsz narodowców do Hitlerjugend. Czeka ich proces

Powodem był wpis na Twitterze.

Porównali marsz narodowców do Hitlerjugend. Czeka ich proces
d3ubos0
d3ubos0

"Obywatelom RP" zostanie wytoczony w najbliższym czasie proces" - poinformował na Facebooku rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej i dodał: "nie pozwolimy na szkalowanie naszej 95-letniej tradycji!". Chodzi o wpis na Twitterze.

Z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia narodowcy zorganizowali Marsz Zwycięstwa w Warszawie. Naprzeciw nim stanęli Obywatele RP i członkinie "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet", którzy zablokowali trasę, ale ostatecznie zostali oni usunięci przez policję.

Obywatele RP na facebookowym profilu skomentowali przemarsz narodowców: "tak wygląda polskie Hitlerjugend".

To za ten wpis Mateusz Pławski, rzecznik MW chce pozwać Obywateli RP. - Nie ma zgody na takie komentarze pod naszym adresem - tłumaczy WawaLove.pl Pławski i dodaje: - W tej sprawie na pewno wytoczymy proces. Sprawa jest już w naszym wewnętrznym wydziale prawnym, który w najbliższym czasie będzie nad tą sprawą pracował. Będziemy informowali o innych procesach wytaczanych przeciwko obraźliwym wpisom ze strony środowiska liberalno-lewicowego - mówi rzecznik.

Skontaktowaliśmy się z Obywatelami RP i zapytaliśmy o komentarz w tej sprawie.

d3ubos0

- Już wielokrotnie słyszeliśmy ze strony ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej, że nas pozwą za nazywanie ich faszystami. Zaczekajmy aż to się stanie - odpowiada działacz Obywateli RP.

d3ubos0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ubos0
Więcej tematów