Trwa ładowanie...

Ponad 7 tys. mandatów wystawionych po e-kontroli w Warszawie

ZDM w Warszawie podsumował dwa tygodnie działania systemu e-kontroli. Za brak opłaconego parkowania wystawiono ponad 7200 kar.

Ponad 7 tys. mandatów wystawionych po e-kontroli w WarszawieŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jędrzej Nowicki
d39amei
d39amei

- Możemy mówić o sukcesie. Nasz cel, czyli zachęcenie mieszkańców do płacenia, został po części osiągnięty - ocenia rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka.

Drogowcy zauważyli wzrost uiszczania opłat przez kierowców o ok.10 proc. - To cieszy, biorąc pod uwagę, że system działa od dwóch tygodni – dodaje Gałecka.

Tylko pierwszego dnia funkcjonowania e-kontroli wystawiono 600 mandatów.

Mandat za brak opłaty za parkowanie w Warszawie wynosił 50 złotych. Od tego roku będzie to zdecydowanie więcej, bo 250 zł.

d39amei

Oznacza to, że pierwszego dnia e-kontroli w Warszawie wpływy z mandatu wyniosą dokładnie 150 750 zł.

Przypomnijmy, że e-kontrole w Warszawie rozpoczęły się we wtorek, 7 stycznia. Wtedy na ulice Warszawy wyjechały dwa białe elektryczne nissany. Samochody mają na dachu charakterystyczny aparat, dzięki któremu skanują rejestracje aut i sprawdzają, czy kierowcy wpisali takie dane do parkomatów.

Od początku działania e-kontroli elektryczne nissany zeskanowały blisko 160 tysięcy rejestracji.

Warszawa. E-kontrole w strefach płatnego parkowania od 7 stycznia br.

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich wyliczył, że dziennie ze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego korzysta ok. 140 tys. samochodów.

d39amei

– W 2018 roku wpływy z opłat za parkowanie wyniosły 100 mln zł. Pieniądze zebrane w strefie trafiają do miejskiej kasy, z której remontowana, modernizowana i budowana jest m.in. infrastruktura drogowa – zaznaczają drogowcy.

Obecnie trwają konsultacje dotyczące rozszerzenia płatnej strefy o kolejne dzielnice, Wolę i Pragę Północ. Jeśli zostanie ona wprowadzona ZDM kupi kolejny elektryczny samochód do sprawdzania kierowców.

Źródło: RDC

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: PiS ma powody do niepokoju. Najnowszy sondaż partyjny dla WP

d39amei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39amei
Więcej tematów