Trwa ładowanie...

Ponad 150 granatów w lesie pod Warszawą

W trakcie wczorajszej akcji policjanci znaleźli granaty moździerzowe produkcji radzieckiej z okresu II wojny światowej. Łącznie zabezpieczono 60 kg materiałów niebezpiecznych

Ponad 150 granatów w lesie pod Warszawą
d3ck19u
d3ck19u

Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw już po raz kolejny przeszukiwali lasy w poszukiwaniu niebezpiecznych pozostałości z okresu II wojny światowej. Materiały, które dotychczas znaleziono to materiały szczególnie niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Z tych pocisków można byłoby uzyskać ponad 60 kg materiałów wybuchowych.

Pocisk, który był niewypałem lub nie został zdetonowany podczas uderzenia jest już obarczony wadą. Ponadto pociski i granaty zawierają znaczne ilości bardzo silnych kruszących materiałów wybuchowych, które mimo 60-letniego zalegania w ziemi, nie tracą swoich właściwości.

d3ck19u

W trakcie wczorajszej akcji policjanci znaleźli w okolicznych lasach granaty moździerzowe produkcji radzieckiej z okresu II wojny światowej. Łącznie zabezpieczono 60 kg materiałów niebezpiecznych. Znalezione granaty zostały zabrane przez saperów z 34 patrolu rozminowania z Dęblina. Pociski zostały przewiezione na poligon i tam zneutralizowane.

d3ck19u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ck19u
Więcej tematów