Trwa ładowanie...

Ponad 112 wagarowiczów przyłapanych. Straż miejska podsumowała pierwszy dzień wiosny

Najwięcej wagarowiczów pojawiło się nad Wisłą.

Ponad 112 wagarowiczów przyłapanych. Straż miejska podsumowała pierwszy dzień wiosny
d3tc8du
d3tc8du

Wagary, palenie papierosów przez osoby nieletnie, spożywanie alkoholu, zanieczyszczanie miejsc publicznych – to w tych przypadkach najczęściej interweniowali strażnicy miejscy podczas pierwszego dnia wiosny. Szczególnym nadzorem objęli parki, skwery, okolice centrów handlowych, nabrzeże Wisły, gdzie najczęściej gromadzi się młodzież uchylająca się od obowiązku szkolnego. Tylko do godziny 14.00 strażnicy interweniowali wobec 112 nieletnich osób.

Przeciwdziałanie demoralizacji osób nieletnich, reagowanie na przykłady zakłócania ładu i porządku, egzekwowanie przepisów dotyczących zakazu spożywaniu alkoholu i palenie papierosów – to główne założenia prewencyjnej akcji „Wagary" przeprowadzonej dzisiaj w stolicy przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

- Pierwszy dzień wiosny to przecież od dawna dzień wagarowicza. Trzeba było się urwać ze szkoły – tak tłumaczyli się dwaj nastolatkowie, których strażnicy miejscy wylegitymowali w poniedziałek przed południem nad Wisłą.

Inni próbowali przekonać funkcjonariuszy, że wcale nie muszą przebywać w szkole, ponieważ odbywa się w niej festyn. Po zweryfikowaniu tej informacji przez strażników miejskich okazało się, że festyn rzeczywiście się odbywa, jednak uczniowie nie są zwolnieni z zajęć.

- Wagarowiczów spotykamy codziennie, ale w pierwszym dniu wiosny jest ich zawsze wyjątkowo dużo. Dzisiaj częściej patrolujemy miejsca atrakcyjne dla młodzieży szkolnej. Na szczęście mniej jest osób spożywających alkohol i palących papierosy. Widać, że nasze kontrole przynoszą efekty – powiedziała str. Karolina Hermanowicz z Referatu Szkolnego I Oddziału Terenowego.

d3tc8du

Zaledwie w ciągu czterech pierwszych godzin patrolowania Śródmieścia jej patrol interweniował wobec 21 wagarowiczów.
- O każdym przypadku osoby nieletniej uchylającej się od obowiązku szkolnego strażnicy informują od razu dyrekcję szkoły – dodaje str. Karolina Hermanowicz.

d3tc8du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tc8du
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj