Trwa ładowanie...

Policja odnalazła porwanego Fabianka. Ojciec zatrzymany

W wyniku policyjnych działań zatrzymano wcześniej 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca.

Policja odnalazła porwanego Fabianka. Ojciec zatrzymany
d2t4rgh
d2t4rgh

* Policjanci odnaleźli uprowadzonego przez ojca 3-letniego Fabiana z Radomia; ojciec został zatrzymany - poinformowała PAP w piątek wieczorem rzeczniczka mazowieckiej policji kom. Alicja Śledziona.*

Mazowieccy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z KWP w Katowicach, odnaleźli zaginionego 3-latka z Radomia. "Dziecko jest całe i zdrowe. Zatrzymano ojca chłopca, poszukiwanego od kilku dni na podstawie listu gończego za uprowadzenie dziecka i pozbawienie go wolności" - dodała rzeczniczka.

Do zatrzymania doszło tuż po godz. 17 kilka kilometrów od Katowic na autostradzie A-4 prowadzącej do Wrocławia. Ojciec podróżował autem razem z dzieckiem oraz w towarzystwie jeszcze dwóch innych mężczyzn. Przy zatrzymaniu, ze względu na dobro dziecka, obecna była policjantka - psycholog policyjny.

d2t4rgh

Śledziona poinformowała, że chłopiec jest w dobrej formie, przebywa na komendzie w Katowicach. Obecnie z Radomia jedzie po niego matka. Ojciec dziecka, Sebastian N., i dwaj zatrzymani wraz z nim mężczyźni zostaną przewiezieni do Radomia, gdzie będą składać wyjaśnienia.

W ub. tygodniu, w związku z tym, że Sebastian N. ukrywał się, prokuratura zaocznie postawiła mu zarzut, że "działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami" uprowadził syna. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystawiła za mężczyzną list gończy. Sąd wyraził też zgodę na tymczasowe aresztowanie Sebastiana N., jeśli zostanie on zatrzymany przez policję.

Jak wówczas tłumaczyła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, w przypadku zatrzymania mężczyzny - zgodnie z procedurą - trafi on do tymczasowego aresztu na 14 dni. W tym czasie będzie przesłuchany przez prokuratora, przedstawione mu zostaną zarzuty i śledczy zdecyduje, czy wystąpi do sądu o dalszy areszt dla mężczyzny.

Wcześniej sąd ograniczył ojcu władzę rodzicielską nad synem. Opiekę nad dzieckiem sprawowała matka.

d2t4rgh

W piątek Sąd Okręgowy w Radomiu zdecydował, że trzy osoby (dwóch mężczyzn i kobieta) podejrzane o udział w uprowadzeniu 3-letniego Fabiana z Radomia pozostaną na wolności. Jak poinformowała PAP rzeczniczka sądu Joanna Kaczmarek-Kęsik, sąd okręgowy rozpatrzył zażalenie złożone przez prokuraturę na decyzję sądu rejonowego, który odrzucił wnioski śledczych o tymczasowe aresztowanie dwóch mężczyzn i kobiety. Wszyscy mają prokuratorskie zarzuty dot. uprowadzenia dziecka.

"Sąd utrzymał w mocy zaskarżone postanowienia sądu niższej instancji i przychylił się do jego oceny, że w sprawie istnieje duże prawdopodobieństwo popełnionego czynu przez podejrzanych, jednak nie zachodzi żadna z przesłanek uzasadniających konieczność zabezpieczenia toku postępowania przez zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych" - poinformowała Kaczmarek-Kęsik. Dodała, że w ocenie sądu nie ma obawy matactwa ze strony podejrzanych i nie ma groźby utrudniania postępowania.

W ub. tygodniu trzech mężczyzn uprowadziło 3-letniego Fabiana sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu. Wyrwali dziecko matce i zabrali do samochodu, którym odjechali w nieznanym kierunku.

W związku z uprowadzeniem 3-latka wprowadzony został Child Alert - system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku. Po południu we wtorek na policyjny faks przesłane zostało pismo podpisane przez ojca chłopca, w którym oświadczył on, że dziecko przebywa z nim.

d2t4rgh

W wyniku policyjnych działań zatrzymano wcześniej 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem chłopca. Czworgu z nich postawiono zarzuty uprowadzenia dziecka, dwie osoby - występują w charakterze świadków.

(Źródło: PAP)

Przeczytaj też:

d2t4rgh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4rgh
Więcej tematów