Trwa ładowanie...

Podział Mazowsza. Sasin: Potwierdzam, że takie plany mamy.

Polityk zapowiada, że takie działanie będzie poprzedzone konsultacjami społecznymi.

Podział Mazowsza. Sasin: Potwierdzam, że takie plany mamy.
du73of4
du73of4

- Nie wykluczam powstania województwa warszawskiego. Chcemy to przeprowadzić i będzie to poprzedzone konsultacjami społecznymi i wszelkimi analizami – zapowiedział na antenie TVN24 Jacek Sasin.

Klika dni temu głośno o podziale Mazowsza zrobiło się za sprawą marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Pisaliśmy o tym tutaj. - Przed nami wyzwanie podziału Mazowsza – z odrębną Warszawą. Mamy świadomość, że w wielu jego miejscach poziom życia jest niezwykle niski - poinformował na Twitterze Kuchciński. Teraz sprawę komentuje poseł Jacek Sasin.

- Wie pan, że mówi się o panu jako o przyszłym ewentualnym wojewodzie warszawskim w sytuacji, gdy powołacie województwo warszawskie, a kadencję prezydent Gronkiewicz-Waltz wygasicie, bo już nie będzie takiego stanowisko. Coś jest na rzeczy? – zapytał posła Sasina dziennikarz Piotr Marciniak. - Nie mam wpływu na to, co się mówi – odpowiedział Sasin. Jak jednak dodał, PiS nie zrezygnował z pomysłu podziału Mazowsza. - Oczywiście że nie wykluczam powstania województwa warszawskiego, a wręcz przeciwnie. Potwierdzam, że takie plany mamy, gdyż mamy to w programie od bardzo wielu lat. Chcemy to przeprowadzić i będzie to poprzedzone konsultacjami społecznymi i wszelkimi analizami – zaznaczył Sasin.

Jóźwiak: Stracimy na tym wszyscy

- Rozumiem, że to ma być kolejna nocna ‪#dobrazmiana‬ a tak naprawdę to bardzo fatalna zmiana - pomysł podziału komentuje wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. - Stracimy na tym wszyscy bo to w Warszawie generowana jest większość CIT (podatku od przedsiębiorstw) a to główny dochód województw - podkreśla polityk i dodaje: - Nowy twór będzie najbiedniejszym województwem w kraju skazanym na pomoc rządu i janosikowe. Warszawiacy i Warszawa z kolei nic nie zyskają, a zapewne stracą bo cały dochód oddamy w janosikowym a nie wykluczone że jeszcze będziemy dokładać więcej niż dziś.

du73of4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du73of4
Więcej tematów