Trwa ładowanie...

Podrabiana odzież, kosmetyki i papierosy bez akcyzy w Wólce Kosowskiej

Zabezpieczono ponad 5 tysięcy sztuk odzieży i prawie tysiąc kosmetyków o rynkowej wartości 400 tysięcy złotych

Podrabiana odzież, kosmetyki i papierosy bez akcyzy w Wólce Kosowskiej
d2j98fl
d2j98fl

Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KSP znaleźli podrabiany towar na bazarze w Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 5 osób trudniących się przestępczym procederem nanoszenia znaków towarowych znanych marek na odzież i handlu nimi. Dodatkowo, w powiecie grodziskim został zatrzymany 56-letni Mirosław M. – hurtownik handlujący papierosami bez akcyzy i spirytusem. Towar, jaki zabezpieczyli u niego policjanci wraz z pruszkowskimi celnikami wart jest ponad 65 tys. zł.

Policjanci o 3:00 nad ranem skontrolowali nocny bazar hurtowy w Wólce Kosowskiej. Podczas kontroli trafili na handlujących odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów, jak również handlarzy podrabianymi perfumami.

Funkcjonariusze przeszukali 5 samochodów i zabezpieczyli ponad 5 tysięcy sztuk odzieży – skarpetki, spodnie, t-shirty i bluzy. Wszystko oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów popularnych marek odzieżowych. Policjanci zabezpieczyli również prawie tysiąc sztuk kosmetyków, w tym w większości perfumy.

d2j98fl

Zatrzymano obywateli Armenii, Białorusi, Pakistanu, Indii i Polski, w wieku od 30 do 49 lat. Wszyscy odpowiadać będą za wprowadzanie do obrotu kosmetyków i odzieży z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu. Za ten czyn grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Pruszkowie wpadli też na trop handlarza – hurtownika wyrobami bez polskich znaków akcyzy. O 8:00 rano zatrzymali 56-letniego Mirosława M. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3.300 paczek papierosów bez akcyzy, 31,2 kg krajanki tytoniowej i 21,6 litra spirytusu. Mężczyzna odpowiadał będzie z naruszenia Ustawy Kodeks Karny Skarbowy za handel wyrobami bez polskich znaków akcyzy. Za ten czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

d2j98fl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j98fl
Więcej tematów