Trwa ładowanie...

Po co nam "podpupniki"? "Nie są dla starszych osób!"

Absurdalne rozwiązanie w nowych wiatach. "Zastąpimy je normalnymi ławkami" - obiecuje ZTM

Po co nam "podpupniki"? "Nie są dla starszych osób!"
d4jbjva
d4jbjva

Jak niedawno informowaliśmy, 1580 nowych wiat przystankowych pojawi się w ciągu trzech lat w Warszawie. Miasto nie zapłaci za nie ani złotówki. Konsorcjum firm AMS i Ströer, które wygrało przetarg na ich budowę, w zamian ich sfinansowanie otrzyma prawo do korzystania z powierzchni reklamowych umieszczonych na przystankach. Inwestor przekonywał niedawno, że wiaty będą eleganckie i nowoczesne. Część z nich stanęła już w stolicy. Rzeczywiście, jako nośnik reklamowy sprawdzają się świetnie. Jako przystankowe wiaty - już mniej.

Pod niektórymi wiatami pojawiły się "krzywe" ławki. "Podpupniki" - jak je ochrzciliśmy, nie nadają się do siedzenia. Służą wyłącznie do podpierania. Znajdziemy je m.in. na przystanku przy pl. Grunwaldzkim. Podobne rozwiązanie spotkać możemy w metrze. Tyle, że w metrze mamy do dyspozycji dodatkowe, zwyczajne siedzenia. Pod niektórymi wiatami ich nie ma.

- Jak mają z nich skorzystać starsi ludzie? - pyta pani Maria mieszkająca przy pl. Grunwaldzkim, często korzystająca z tego przystanku - To nie dla mojego kręgosłupa. Poza tym - nie ukrywajmy - ludzie mają pupy na różnych wysokościach - dodaje. Co gorsze, gdy jest mróz, "podpupniki" stają się śliskie i nie sposób z nich w ogóle korzystać, niezależnie od wieku - denerwują się pasażerowie..

Sprawą zainteresował się m.in. jeden z radnych, Kamil Ciepieńko.

d4jbjva

O sens tych siedzisk, zamontowanych przez AMS zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego. - Obecnie są takie cztery wiaty. Należy zaznaczyć, że tego typu podpórki zostały zamontowane zgodnie z projektem - mówi WawaLove.pl Igor Krajnow z biura prasowego ZTM. - Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi obecnie rozmowy z firmą AMS zmierzające do tego, by zastąpić te podpórki normalnymi ławeczkami - dodaje rzecznik. Póki co, czekając na tych przystankach nie usiądziemy.

d4jbjva
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jbjva
Więcej tematów