Trwa ładowanie...

Płonie las pod Warszawą. Wysłano samolot gaśniczy

Pożar lasu na granicy Legionowa z Jabłonną na północnych przedmieściach Warszawy. Płonie kilka hektarów drzew i ściółki. Z ogniem walczy 15 zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy.

Płonie las pod Warszawą. Wysłano samolot gaśniczyŹródło: Forum, fot: Michał Kość
d6airsw
d6airsw

Jak donosi lokalna "Gazeta Powiatowa", to największa akcja gaśnicza w tym roku. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków, a samoloty gaśnicze zrzucały wodę już trzy razy, planowane są jeszcze dwa zrzuty.

Zgłoszenie o pożarze dotarło do dyspozytora w południe. Zapalił się las na granicy Legionowa i Gminy Jabłonna. To rejon tak zwanego "jeziorka w lesie na Bukowcu”.

Gazeta Powiatowa
Źródło: Gazeta Powiatowa

Pożar lasu pod Warszawą. "Dramatyczne zadymienie"

Na miejsce wysłano zastępy PSP oraz ochotniczych strażaków ze Skrzeszewa, Krubina, Kałuszyna, Kątów Węgierskich, Chotomowa i Jabłonny. Ogień szaleje na obszarze trzech hektarów

d6airsw

Akcję gaśniczą utrudnia bardzo wysoka temperatura oraz wiatr. Temperatura w słońcu dochodzi do 50 stopni. Strażacy szacują, że walka z żywiołem może potrwać kilka godzin. "W lesie panuje dramatycznie duże zadymienie" - pisze wysłannik "Gazety Powiatowej".

Gazeta Powiatowa
Źródło: Gazeta Powiatowa

Przed godziną 15:00 Mazowiecka Straż Pożarna opublikowała uspokajającego tweeta. "Pożar jest opanowany, trwa dogaszanie" - czytamy.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d6airsw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6airsw
Więcej tematów