Trwa ładowanie...

Planete + Doc Film Festival

Najlepsze filmy dokumentalne z całego świata wyprodukowane w ostatnim roku. Dzisiaj rusza sprzedaż biletów

Planete + Doc Film Festival
d1jdbhb
d1jdbhb

W przyszłym tygodniu rusza dziesiąta, jubileuszowa edycja Planete + Doc Film Festival. Od pierwszej edycji w 2004 r. festiwal Planete Doc wyrósł na jedną z największych tego typu imprez na świecie. Podczas gdy w 2004 r. publiczność festiwalu liczyła niecałe 4,5 tys. widzów, w 2010 r. przekroczyła 31 tys. W tym roku festiwal odbędzie się w Kinotece oraz w Iluzjonie w dniach 10-19 maja.

W programie tegorocznej edycji festiwalu PLANETE+ DOC znajdą się najlepsze filmy dokumentalne z całego świata wyprodukowane w ostatnim roku, w tym nowości z Berlinale, Locarno i Sundance, m.in.: „Scena zbrodniJoshuy Oppenheimera, „Pussy Riot. Modlitwa punka” Mike’a Lernera i Maksyma Pozdorowkina, „(Nie)prawdziwa historia Monty Pythona według Grahama Chapmana 3D”, „Green Porno” Isabelli Rossellini, „GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi” Jean-Paula Jauda. Światowe i polskie premiery będą miały także polskie filmy: „Sztuka znikania” Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego,„Aleksander” Anki i Wilhelma Sasnali czy „Mundial. Gra o wszystko” Michała Bielawskiego,

Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu PLANETE+ DOC będzie prezentacja twórczości Petera Mettlera – twórcy filmowych esejów dokumentalnych, artysty audiowizualnego i fotografa. 13 maja w warszawskim Teatrze Studio Mettler spotka się na scenie z Fredem Frithem, światowej sławy jazzowym eksperymentatorem, jednym z najbardziej oryginalnych twórców muzyki gitarowej, aby stworzyć niepowtarzalne audiowizualne show. W programie festiwalu PLANETE+ DOC znajdą się również inne wydarzenia z pogranicza filmu, sztuk wizualnych i muzyki, prezentujące wszechstronny dorobek Petera Mettlera, m.in.: wystawy w Warszawie i Wrocławiu oraz retrospektywa filmowa „Poezja obrazu: 6 x Peter Mettler”.

Obok prezentacji filmów Petera Mettlera, odbędą się także dwie inne retrospektywy filmowe: Siergieja Łoźnicy oraz Heidi Ewing i Jennifer Grady – reżyserek nominowanego do Oscara „Obozu Jezusa”.Festiwal PLANETE+ DOC jako jedyny festiwal filmowy w Polsce przyznaje od kilku lat nagrodę Green Cross Warsaw Award dla najlepszego filmu ekologicznego, a najciekawsze filmy o tej tematyce są pokazywane w sekcji „Klimat na zmiany”. Od ekomyślenia niedaleko do ekojedzenia. W nowej sekcji „Jedz lokalnie, myśl globalnie” pokazane zostaną filmy kulinarne. Z kolei w ramach sekcji „Oblicza fotografii” zaprezentowane zostaną filmy o fotografach i ich dorobku. Nowością na festiwalu będzie także sekcja „Miasto jest nasze”, przybliżająca widzom filmy o tematyce miejskiej.

d1jdbhb

Po raz kolejny w programie festiwalu PLANETE+ DOC pojawi się* scena muzyczna*. Podczas koncertów, które będą odbywały się prawie każdego dnia w Warszawie i Wrocławiu, wystąpią m.in.:
• Efterklang – duńscy mistrzowie alternatywnego rocka ,
• znany jazzowy eksperymentator Fred Frith,
• marokański mistrz gry na rytualnym instrumencie gimbri Mokhtar Gania z towarzyszeniem polskiego zespołu w składzie Paweł Szpura i Wacław Zimpel,
• haitańska raperka Val Jeanty,
• trip hopowy zespół Sofa Surfers.

Bilety na filmy można w Kinotece można kupować już od dzisiaj, w Iluzjonie od jutra. Cena normalnych biletów:
Bilety na seanse do godziny 15:00: 13 zł
Bilety na seanse od godziny 15:00:
poniedziałek – piątek: 15 zł
sobota – niedziela: 16 zł.
Bilety na seanse 3D – 19 zł
Przy zakupie minimum 10 biletów na seanse w jednym z festiwalowych kin cena jednego biletu wynosi 12 zł. W każdym z kin sprzedawane są bilety wyłącznie na seanse grane w danym kinie. Bilety zakupione w różnych kinach nie łączą się w ramach pakietu. 100 pierwszych osób, które kupi w Kinotece i w Iluzjonie 10 lub więcej biletów otrzyma katalog gratis.

Program znajdziecie na stronie organizatora .

d1jdbhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdbhb
Więcej tematów