Trwa ładowanie...

PKP prosiła o przekazanie informacji o osobach jadących na Protest Przedsiębiorców

Protest przedsiębiorców. PKP Intercity wysłało prośbę do konduktorów o przekazywanie informacji o podróżnych, którzy udają się na strajk w centrum miasta. Spółka odniosła się do tej sprawy w oficjalnym oświadczeniu.

PKP prosiła o przekazanie informacji o osobach jadących na Protest PrzedsiębiorcówŹródło: PAP
d21v06e
d21v06e

W sieci pojawiło się zdjęcie wiadomości z "teczki konduktorskiej". W treści zamieszczona jest prośba o przekazanie informacji o osobach, które udają się na protest przedsiębiorców. Waldemar Płoński, który w PKP Intercity jest naczelnikiem Wydziału Bezpieczeństwa, napisał:

- Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji do Biura Bezpieczeństwa o stwierdzonych przejazdach osób udających się na Protest Przedsiębiorców w Warszawie, który ma się odbyć w dniu 23.05.2020 (sobota)
- czytamy w treści wiadomości.

Na zdjęciu widać również numer telefonu komórkowego, który - jak podkreśla Płoński - jest tym samym, pod którym zbierane są informacje na temat zabezpieczenia nagrań z pociągowych systemów cctv- kamer.

PKP Intercity wydało oświadczenie

Spółka PKP Intercity postanowiła odnieść się do tej sytuacji w oświadczeniu wysłanym do dziennikarzy.

d21v06e

- Organizowane wydarzenia w miastach Polski, w tym przypadku Warszawy, powodują znaczny wzrost zainteresowania podróżami i zakup biletów na krótko przed terminem odjazdu pociągów. W obecnym stanie epidemii jako przewoźnik wprowadziliśmy w naszych pociągach ograniczenie sprzedaży biletów do 50 proc. w stosunku do liczby miejsc siedzących w składzie, kierując się troską o bezpieczeństwo i komfort naszych pasażerów - czytamy w oświadczeniu na stronie rynek-kolejowy.pl.

Przedstawiciele spółki zapewniają ponadto, że działania takie były również podejmowanie przed pandemią koronawirusa. Jak podkreślają, monitorowanie wzmożonego zainteresowania podróżami, służyć ma zwiększeniu przepływu informacji. Przekłada się to na realizację wzmocnień pociągów, nie dopuszczając do przekroczenia limitu 50 procent.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21v06e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21v06e
Więcej tematów