Trwa ładowanie...

Pisał cytaty z Biblii, został zwolniony. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowniczce Ikei, która zwolniła pracownika po tym jak umieścił na wewnętrznym firmowym forum intranetowym cytaty z Biblii. Szczegóły w artykule.

Pisał cytaty z Biblii, został zwolniony. Jest akt oskarżeniaŹródło: PAP
d1q8adz
d1q8adz

Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, jeden z pracowników sklepu Ikea odmówił wówczas udziału w "dniu solidarności z osobami LGB", twierdząc że jest to niezgodne z jego poglądami. Tego dnia mężczyzna poprosił o urlop na żądanie. Kiedy w firmowym intranecie ukazał się artykuł promujący LGBT, pracownik na wewnętrznym forum zamieścił cytaty z Biblii na temat homoseksualizmu.

Warszawa. Uznała, że słowa mężczyzny wykluczają część pracowników

Jak donosi portal TVP Info, takie działanie nie spodobało się kierowniczce firmy ds. zarządzania zasobami ludzkimi, która uznała, że jego słowa wykluczają część pracowników sklepu.

Mężczyzna miał napisać na forum dwa cytaty: "Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich" oraz "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość".

"Zobacz także: Sławomir Nowak usłyszał zarzuty. Leszek MillerMiller komentuje"

Zaraz po tym pracownik został zwolniony przez kobietę.

Warszawa. Doszło do naruszenia konstytucyjnych praw człowieka

Jednak warszawska prokuratura nie podziela zdania kierowniczki sieci handlowej i skierowała do sądu akt oskarżenia. Prokuratura argumentuje, że Konstytucja RP gwarantuje każdemu wolność sumienia i religii, jak również swobodę wyrażania poglądów.

Kobieta odpowie teraz za ograniczane praw pracowniczych ze względu na wyznanie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q8adz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8adz
Więcej tematów