Trwa ładowanie...

Piknik sąsiedzki przy Krochmalnej

30 czerwca od godziny 12:00 do 18:00 Fundacja „Na Miejscu” zaprasza na imprezę sąsiedzką

Piknik sąsiedzki przy Krochmalnej
d4ffy9j
d4ffy9j

Piknik jest podsumowaniem dotychczasowych działań, jakie prowadzono w ramach inicjatywy „Na miejscu – Działanie”. Efektem dotychczasowej współpracy Fundacji „Na Miejscu”, pracowników firmy Skanska i mieszkańców Woli były realizowane interwencje, mające na celu zmianę przestrzeni publicznej zgodnie z sugestiami mieszkańców.

Na placu przy Krochmalnej pomalowano m.in. bramę wejściową i spory fragment płotu, posadzono prawie 60 pnączy, które mają porastać inne jego fragmenty. O tym, w jakich miejscach pojawiło się sześć dodatkowych ławek zdecydowali mieszkańcy – mówi Krzysztof Herman, przewodniczący Rady Fundacji „Na Miejscu”. Podczas prac brano też pod uwagę sugestie dzieci, które się często tu bawią, m.in. przeznaczono na placu przestrzeń na boisko do gry w koszykówkę.

Podczas pikniku przestrzeń placu zostanie podzielona na miejsca różnorakich aktywności i atrakcji (sport, gry, malowanie, degustacja wypieków, relaks itp.). W ten sposób okoliczni mieszkańcy będą mogli zobaczyć, w jaki sposób mogą w przyszłości korzystać z placu przy ulicy Krochmalnej. Będzie to dla nich szansa do bliższego zapoznania się i pierwszą współpracę.

d4ffy9j

Wśród atrakcji pojawi się m.in. gra Wielki Chińczyk, w której uczestnicy będą mogli stać się pionkami, każdy rzut kostką poprzedzony będzie pytaniem (związanym z placem i okolicą) lub zadaniem sportowym. Na Krochmalnej zorganizowane będzie też* Studio fotograficzne „Pokój za Żelazną Bramą". Na placu pojawi się namalowana kredą przestrzeń pokoju, która zostanie zapełniona meblami. W ten sposób powstanie scenografia, w której każdy chętny uczestnik pikniku będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.*

Piknik będzie odbywał się 30 czerwca od godz. 12:00 do 18:00 na placu przy ulicy Krochmalnej (Krochmalna 3 / Waliców 20). MAPA

d4ffy9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ffy9j
Więcej tematów