Trwa ładowanie...

Piknik "3 Kolory" zakończył Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W centrum Warszawy odbył się pokaz właściwego zachowania oraz zagrożeń, jakie codziennie czyhają na stołecznych drogach

Piknik "3 Kolory" zakończył Warszawski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
d4a9pcy
d4a9pcy

Współorganizatorem imprezy był Zarząd Dróg Miejskich, a zgromadzeni widzowie mogli m.in. odwiedzić dwadzieścia stanowisk edukacyjnych oraz uczestniczyć w pokazach bezpiecznej jazdy. Młodzież miała okazję przećwiczyć swoje umiejętności na skuterze, natomiast dla dzieci Straż Miejska oraz Inspekcja Transportu Drogowego zorganizowały mini miasteczka rowerowe.

Dużą popularnością cieszył się specjalnie podstawiony przez Miejskie Zakłady Autobusowe Mercedes Conecto, na którego pokładzie warszawiacy mogli przekonać się o specyfice pracy kierowcy oraz charakterystyce poruszania się pojazdem o takich "gabarytach". Z kolei, Lasy Państwowe uświadamiały zgromadzonych, jak należy się zachowywać i poruszać (również pojazdami) na terenach leśnych. Najbardziej entuzjastycznie widzowie reagowali jednak na pokaz projektu "Świadomy Kierowca", prezentujący metody właściwej reakcji podczas przekroczenia prędkości, dachowania czy też wpadnięcia w poślizg. *__*

Warszawiacy mogli również nauczyć się ekonomicznego poruszania w warunkach miejskich czy korzystania z właściwych odblasków. Organizatorzy zaprezentowali też projekcję pod nazwą „10 mniej”, która obrazowała różnice w gwałtownym zatrzymaniu, w przypadku jazdy z prędkością 50 i 60 km/h. Na koniec widzowie mogli podziwiać paradę Harleyowców, którzy wręczyli najmłodszym nagrody w konkursie „Od skutera do Harleya”. Piknik "3 Kolory" oficjalnie zakończył Warszawski Tydzień Ruchu Drogowego.

d4a9pcy
d4a9pcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a9pcy
Więcej tematów