Trwa ładowanie...

Pies przebrany za pająka na celowniku prokuratury!

Film warszawskiego youtubera może mu przysporzyć poważnych kłopotów!

Pies przebrany za pająka na celowniku prokuratury!
d10ar7i
d10ar7i

- Potwierdzam, iż do Prokuratury Rejonowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 160 §1 kodeksu karnego przez pana Sylwestra Wardęgę. Prokurator zapoznał się z jego treścią. Czynności sprawdzające trwają do 30 dni. W tym czasie zostanie podjęta decyzja, czy postępowanie zostanie wszczęte, czy też nie – przekazał serwisowi dziennik.pl prokurator rejonowy Janusz Marcysiak.

Art. 160 §1 kodeksu karnego mówi, iż kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Chodzi o słynny (na całym świecie) Mutant Giant Spider Dog (wideo poniżej), w którym warszawski wideoobloger straszył przechodniów psem przebranym za pająka. Film do tej pory ma już prawie 95 milionów odtworzeń. Na filmie widzimy, że Wardędze udało się całkiem nieźle wystraszyć przypadkowych ludzi.

d10ar7i

I o to właśnie chodzi - o to, że są przypadkowi. Jak dowiedział się dziennik.pl, zgłoszenie ma bezpośredni związek z wypowiedzią Sylwestra Wardęgi dla TVP Info. Zapytany przez dziennikarkę, czy brał pod uwagę, że w trakcie kręcenia jego filmików, ktoś mógłby przestraszyć się tak bardzo, że dostałby zawału, Wardęga stwierdził, że "straszył już wcześniej i jeszcze taka sytuacja się nie zdarzyła". - - Nie wiem, kto w ogóle wymyślił coś takiego, że jeżeli jest adrenalina, to od razu jest zawał serca. - dodał. Dodatkowo bloger zaprzeczył na wizji, że w jego filmikach występują podstawieni statyści.

Na podstawie zawiadomienia o przestępstwie prokuratura musi teraz ustalić czy Sylwester Wardęga narażał ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

To nie pierwsze problemy blogera z prawem. Niedawno warszawski "superbohater" został ukarany za głośny film „Police Trainer” ( zobaczcie wideo ), na którym nabijał się z kondycji fizycznej policjantów. Dodatkowo ukarano go za "trollowanie" i za to, że "nie zgłosił do ewidencji swojej działalności". Chodziło o jego inny film - "Cookie Phone vs Police" [ zobaczcie wideo ]. Komik dostał wówczas wysoki mandat.

Zobaczcie film Mutant Giant Spider Dog!

d10ar7i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10ar7i
Więcej tematów